Süsteem

NAISTE BALTI LIIGA SÜSTEEM

 

I ETAPP – põhiturniir

Liiga kümme võistkonda mängivad kohalesõitudega kaks ringi põhimõttel üks mäng kodus, teine võõrsil.

Reeglina on esimesel etapil mängude päevad laupäev ja pühapäev, vajadusel toimuvad kohtumised reedel või nädala sees. Mängude kellaajad on reeglina laupäeviti mitte enne 12:00 ja mitte hiljem kui 19:30; pühapäeviti mitte enne 12:00 ja mitte hiljem kui 18:00.

Esimese etapi paremusjärjestus annab asetuse teiseks ja neljandaks etapiks. Põhiturniir kestab 1.10.2022 kuni 5.02.2023. Põhiturniiri paremusjärjestuse määramisel võrreldakse esmalt punkte, siis võite, pärast seda geimide ja punktide suhet ning lõpetuseks omavaheliste mängude tulemusi.

Põhiturniiril osalevad neli Eesti klubi (Tartu Ülikool/Bigbank, TalTech/Tradehouse, Barrus/Võru VK ja Noortekoondis/Audentes SG), neli Läti klubi (VK Jelgava, SuFa klubs/DU, Riga Volleyball School/Latvian University, RSU/MSG) ja kaks Leedu klubi (TK Kaunas ja Jonava „Aušrine – KKSC“).

 

II ETAPP – Play-off. Veerandfinaalid

Põhiturniiril kohtadele 1.-8. tulnud võistkonnad kohtuvad kahe võiduni peetavates veerandfinaalides järgnevalt: 1. vs 8.; 2. vs 7.; 3. vs 6.; 4. vs 5. 9-12. koht edasi ei mängi. Esimene mäng mängitase madalama asetusega võistkonna kodus, teine ja vajadusel kolmas mäng kõrgema asetusega võistkonna kodus. Kohtumised toimuvad veebruaris. Veerandfinaalide võitjad pääsevad Final 4 turniirile.

 

III ETAPP – Play-off. Final 4 turniir

Poolfinaalid, finaal ja kolmanda koha mäng peetakse Final Four süsteemis kahepäevalise turniirina. Esimeses poolfinaalis mängivad põhiturniiril kõrgeima ja madalaima asetuse saanud veerandfinaali võitja. Teises lähevad vastamisi paremuselt teise ja kolmanda asetuse saanud võistkonnad. Poolfinaalid mängitakse laupäeval, 25. veebruaril. Pühapäeval, 26. veebruaril toimuvad naiste Balti liiga pronksimäng ja finaal.

Finaalturniiri korraldamist saavad võistkonnad taotleda kuni 13.02.2023. Juhul kui ühtegi avaldust ei laeku, või avaldusi on mitmeid, otsustab toimumispaiga Balti Liiga komisjon hiljemalt 20.02.2023, kusjuures eesõigust omab põhitunriiril esimese koha saavutanud võistkond.

 

Eesti meistrivõistluste põhiturniir ja rahvuslikud play-off mängud Eesti meistri selgitamiseks

Koduses meistrisarjas osaleb lisaks eelnevalt mainitud neljale Eesti klubile veel kolm võistkonda – Viljandi Metall, TBD Pharmatech Tartu ja Rae Spordikool/VIASTON.

Meistriliiga põhiturniir on eraldiseisev. Liiga seitse võistkonda mängivad kohalesõitudega kaks ringi põhimõttel üks mäng kodus, teine võõrsil.

Erandina lähevad EMV põhiturniiri arvestusse Balti Liigas mängivate Eesti naiskondade omavahelised kohtumised. Paremusjärjestuse selgitamisel tuleb arvesse võtta, et peale põhiturniiri on 1.  võistkond veerandfinaalidest mänguvaba.

Veerandfinaalid

Peale põhiturniiri on 1. võistkond mänguvaba. veerandfinaale mängivad paarid: 2. v 7.; 3. v 6 ning 4. v 5. Mängitakse kahe võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel 3. mäng peetakse tabelis kõrgemal oleva võistkonna kodus.

Poolfinaalid

Peale veerandfinaale mängivad poolfinaale paarid: 1. v 4v5 võitja.; 2v7 võitja. v 3v6 võitja.

Mängitakse kolme võiduni, kusjuures 1., 3. ja vajadusel 5. mäng peetakse tabelis kõrgemal oleva võistkonna kodus.

Kohamängud

Poolfinaalide võitjad selgitavad riigi meistri kolme võiduni mängitavas seerias, kusjuures 1., 3. ja vajadusel 5. mäng peetakse pärast I etappi tabelis kõrgemat paigutust omanud võistkonna kodus.

Poolfinaalide kaotajad mängivad kohtadele 3 – 4 kolme võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel 3. mäng peetakse pärast I etappi tabelis kõrgemal olnud võistkonna kodus.

Veerandfinaalide kaotajad mängivad kohtadele 5 – 7.

 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: