Süsteem

NAISTE BALTI LIIGA SÜSTEEM

I ETAPP – põhiturniir

Liiga kümme võistkonda mängivad kohalesõitudega kaks ringi põhimõttel üks mäng kodus, teine võõrsil.

Reeglina on esimesel etapil mängude päevad laupäev ja pühapäev, vajadusel toimuvad kohtumised reedel või nädala sees. Mängude kellaajad on reeglina laupäeviti mitte enne 12:00 ja mitte hiljem kui 19:30; pühapäeviti mitte enne 12:00 ja mitte hiljem kui 18:00.

Esimese etapi paremusjärjestus annab asetuse teiseks ja neljandaks etapiks. Põhiturniir kestab 30.09.2023 kuni 4.02.2024. Põhiturniiri paremusjärjestuse määramisel võrreldakse esmalt punkte, siis võite, pärast seda geimide ja punktide suhet ning lõpetuseks omavaheliste mängude tulemusi.

Põhiturniiril osalevad neli Eesti klubi (Tartu Ülikool/Bigbank, TalTech, Rae Spordikool/VIASTON ja Audentes SG/NK), neli Läti klubi (VK Jelgava, SuFa klubs/DU, Riga Volleyball School/Latvian University, RSU/MSG) ja kaks Leedu klubi (Kaunas-VDU ja Jonava „Aušrine “).

II ETAPP – Play-off. Veerandfinaalid

Põhiturniiril kohtadele 1.-8. tulnud võistkonnad kohtuvad kahe võiduni peetavates veerandfinaalides järgnevalt: 1. vs 8.; 2. vs 7.; 3. vs 6.; 4. vs 5. 9-10. koht edasi ei mängi. Esimene mäng mängitase madalama asetusega võistkonna kodus, teine ja vajadusel kolmas mäng kõrgema asetusega võistkonna kodus. Kohtumised toimuvad veebruaris. Veerandfinaalide võitjad pääsevad Final 4 turniirile.

III ETAPP – Play-off. Final 4 turniir

Poolfinaalid, finaal ja kolmanda koha mäng peetakse Final Four süsteemis kahepäevalise turniirina. Esimeses poolfinaalis mängivad põhiturniiril kõrgeima ja madalaima asetuse saanud veerandfinaali võitja. Teises lähevad vastamisi paremuselt teise ja kolmanda asetuse saanud võistkonnad. Poolfinaalid mängitakse reedel, 1. märtsil. Laupäeval, 2. märtsil toimuvad naiste Balti liiga pronksimäng ja finaal.

Finaalturniiri korraldus eesõigust omab põhitunriiril esimese koha saavutanud võistkond.