Süsteem

I ETAPP – põhiturniir

Liiga kaksteist võistkonda mängivad kohalesõitudega kaks ringi põhimõttel üks mäng kodus, teine võõrsil.

Reeglina on esimesel etapil mängude päevad laupäev ja pühapäev, vajadusel toimuvad kohtumised reedel või nädala sees. Mängude kellaajad on reeglina laupäeviti mitte enne 12:00 ja mitte hiljem kui 19:30; pühapäeviti mitte enne 12:00 ja mitte hiljem kui 18:00.

Esimese etapi paremusjärjestus annab asetuse teiseks ja neljandaks etapiks. Põhiturniir kestab 2.10.2021 kuni 13.02.2021. Põhiturniiri paremusjärjestuse määramisel võrreldakse esmalt punkte, siis võite, pärast seda geimide ja punktide suhet ning lõpetuseks omavaheliste mängude tulemusi.

Põhiturniiril osalevad viis Eesti klubi (Tartu Ülikool/Bigbank, TalTech/Tradehouse, Tallinna Ülikool/Kikas, Barrus/Võru VK ja Noortekoondis/Audentes SG), neli Läti klubi (VK Jelgava, DU/ Milatss, Riga Volleyball School/Latvian University, RSU/MVS) ja kolm Leedu klubi (TK Kaunas-VDU, Alytaus „Prekyba-Parama“, Jonavos Aušrine – KKSC).

 

II ETAPP – Play-off. Veerandfinaalid

Põhiturniiril kohtadele 1.-8. tulnud võistkonnad kohtuvad kahe võiduni peetavates veerandfinaalides järgnevalt: 1. vs 8.; 2. vs 7.; 3. vs 6.; 4. vs 5. 9-12. koht edasi ei mängi. Esimene mäng mängitase madalama asetusega võistkonna kodus, teine ja vajadusel kolmas mäng kõrgema asetusega võistkonna kodus. Kohtumised toimuvad veebruari lõpus. Veerandfinaalide võitjad pääsevad Final 4 turniirile.

 

III ETAPP – Play-off. Final 4 turniir

Poolfinaalid, finaal ja kolmanda koha mäng peetakse Final Four süsteemis kahepäevalise turniirina. Esimeses poolfinaalis mängivad põhiturniiril kõrgeima ja madalaima asetuse saanud veerandfinaali võitja. Teises lähevad vastamisi paremuselt teise ja kolmanda asetuse saanud võistkonnad. Poolfinaalid mängitakse laupäeval, 5. märtsil. Pühapäeval, 6. märtsil toimuvad naiste Balti liiga pronksimäng ja finaal.

Finaalturniiri korraldamist saavad võistkonnad taotleda kuni 14.02.2022. Juhul kui ühtegi avaldust ei laeku, või avaldusi on mitmeid, otsustab toimumispaiga Balti Liiga komisjon hiljemalt 21.02.2022, kusjuures eesõigust omab põhitunriiril esimese koha saavutanud võistkond.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: