Juhend 2020

EESTI 2020.a. ISTEVÕRKPALLI MEISTRIVÕISTLUSTE JUHEND

Eesti istevõrkpalli meistrivõistluste korraldamise eest vastutavad Eesti Võrkpalli Liit ja Eesti Paralümpiakomitee koostöös ATO Spordiklubiga. Võistlused toimuvad lähtudes Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti regulatsioonidest.

EESMÄRK

Populariseerida istevõrkpalli ala Eestis. Selgitada Eesti 2020.a. meistrid mees-, nais- ja segavõistkondade arvestuses. Leida kandidaate Eesti esindusvõistkonda.

TOIMUMISE AEG JA KOHT

Ühepäevane turniir toimub 5. detsembril 2020 Kuimetsa Spordihoones, Raplamaal. Turniiri algus nais- ja meeskondadele kell 10:00 ning segavõistkondadele orienteeruvalt kell 14:00. Maja avatud alates 9.00, soojendust spordisaalis võimalik teha alates 9.15. NB! Majas ei ole inva WC-d, ratastooliga liikumine riietusruumis ja WC võib olla komplitseeritud.

VÕISTKONNA KOOSSEIS.

Võistkonna võib moodustada nii tava- kui parasportlastest.

Nais- ja meeskonnad mängivad väljakul kolmikutes. Võistkonda võib üles anda 4 liiget + treener/abiline.

Segavõistkonnad mängivad väljakul kuuikutes (NB! Mängu hetkel peab olema platsil vähemalt 2 naist!). Võistkonda võib üles anda 8 liiget + treener/abiline.

 SÜSTEEM

Võistlema lubatakse maksimaalselt 16 nais- ja meeskonda ning 12 segavõistkonda. Täpne võistlussüsteem, sh. alagruppide koosseisud, geimide arv ja geimis mängitavate punktide arv sõltuvad osalevate võistkondade arvust, mis täpsustub peale registreerimise lõppu ja tehakse võistlejatele teatavaks võistluspaigas enne võistluse algust.

REGISTREERIMINE

Registreerimiseks tuleb täitsa registreerimisvorm hiljemalt  02.12.2020

https://forms.gle/hEKjxCByCwKsCK5H7

FINANTSEERIMINE

Tavasportlane 7 € ühe võistleja kohta (ühekordne tasu, kehtib ka juhul kui sama mängija mängib päeva teises pooles segavõistkondade arvestuses). Tasumine kohapeal sularahas.

Parasportlane, treener/abiline tasuta.
Osavõtutasu sisaldab lõunasööki.

Kõik võistlustel osalemisega seotud muud kulud: transpordi-, majutus-, lisa toitlustus- jm kulud tasutakse osavõtvate võistkondade endi poolt.

KOHTUNIKUD

Turniiri kohtunikud on korraldajate organiseerida. Tabloo ning lauakohtuniku tööd aitavad korraldada osalevad võistkonnad.

AUTASUSTAMINE

Eesti Meistrivõistlused võitnud võistkondadele omistatakse 2020.a. Eesti istevõrkpallimeistri nimetus. Esikolmiku võistkondasid autasustatakse karika ja diplomiga, võistkonna liikmeid autasustatakse medali, diplomi ja mälestusesemega.

ISTEVÕRKPALLI REEGLID

 Ametlik mängupall on MIKASA MIKASA V200W.

Istevõrkpalliväljak naiskondadele on suurusega 4 x 8 m ning võrgu kõrgus 105 cm

Istevõrkpalliväljak meeskondadele on suurusega 4 x 8 m ning võrgu kõrgus 115 cm

Istevõrkpalliväljak segavõistkondadele on suurusega 6 x 10 m ning võrgu kõrgus 115 cm

Erisused võrkpallist:

  • Väljakul peab istuma – osa torsost peab palli mängimise hetkel olema maapinnaga kontaktis. Väljakul ei tohi palli mängus oleku ajal tõusta põlvili ega püsti või liikuda põlvili
  • Pallingut võib blokeerida
  • Võrgu puuteks loetakse trossi puudet. Jalad võivad võrku altpoolt puutuda
  • Nais- ja meeskondade turniiril (3 vs 3) ei ole lubatud sõrmedega „hani“ ning ülevaltsööt ei tohi minna üle võrgu (ka. vastuvõtt, tõste).
  • Täpsemate 3 vs 3 reeglitega saad tutvuda siin:

Täpsustused:

  • Blokk ei ole saalis puude.
  • Vahetuste arv geimis on vaba.
  • Ühes geimis võib võtta ühe 30 sek pikkuse time-outi.
  • Tehnilisi vaheaegu ei kasutata.
Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: