EESTI 2022.a. ISTEVÕRKPALLI MEISTRIVÕISTLUSTE JUHEND

Eesti istevõrkpalli meistrivõistluste korraldamise eest vastutavad Eesti Võrkpalli Liit ja Eesti Paralümpiakomitee koostöös ATO Spordiklubiga.

EESMÄRK

Populariseerida istevõrkpalli ala Eestis. Selgitada Eesti 2022.a. meistrid mees-, nais- ja segavõistkondade arvestuses. Leida kandidaate Eesti esindusvõistkonda.

TOIMUMISE AEG JA KOHT

Ühepäevane turniir toimub 26. novembril 2022 Kuimetsa Spordihoones, Raplamaal. Turniiri algus nais- ja meeskondadele kell 10:00 ning segavõistkondadele orienteeruvalt kell 14:00. Maja avatud alates 9.00, soojendust spordisaalis võimalik teha alates 9.15.

VÕISTKONNA KOOSSEIS

Võistkonna võib moodustada nii tava- kui parasportlastest.

Nais- ja meeskonnad mängivad väljakul kolmikutes. Võistkonda võib üles anda 4 liiget + treener/abiline.

Segavõistkonnad mängivad väljakul kuuikutes (NB! Mängu hetkel peab olema platsil vähemalt 2 naist!). Võistkonda võib üles anda 8 liiget + treener/abiline.

SÜSTEEM

Võistlema lubatakse maksimaalselt 16 nais- ja meeskonda ning 12 segavõistkonda. Täpne võistlussüsteem, sh. alagruppide koosseisud, geimide arv ja geimis mängitavate punktide arv sõltuvad osalevate võistkondade arvust, mis täpsustub peale registreerimise lõppu ja tehakse võistlejatele teatavaks võistluspaigas enne võistluse algust.

REGISTREERIMINE

Registreerimiseks tuleb täitsa registreerimisvorm hiljemalt 21.11.2022

https://forms.gle/WYptUbXFt8NrLVwT8

FINANTSEERIMINE

Tavasportlane 10 € ühe võistleja kohta (ühekordne tasu, kehtib ka juhul kui sama mängija mängib päeva teises pooles segavõistkondade arvestuses). Tasumine kohapeal sularahas.

Parasportlane, treener/abiline tasuta.
Osavõtutasu sisaldab lõunasööki.

Kõik võistlustel osalemisega seotud muud kulud: transpordi-, majutus-, lisa toitlustus- jm kulud tasutakse osavõtvate võistkondade endi poolt.

KOHTUNIKUD

Turniiri kohtunikud on korraldajate organiseerida. Tabloo ning lauakohtuniku tööd aitavad korraldada osalevad võistkonnad.

AUTASUSTAMINE

Eesti Meistrivõistlused võitnud võistkondadele omistatakse 2022.a. Eesti istevõrkpallimeistri nimetus. Esikolmiku võistkondasid autasustatakse karika ja diplomiga, võistkonna liikmeid autasustatakse medali, diplomi ja mälestusesemega.

ISTEVÕRKPALLI REEGLID

Ametlik mängupall on MIKASA MIKASA V200W.

Istevõrkpalliväljak naiskondadele on suurusega 4 x 8 m ning võrgu kõrgus 105 cm

Istevõrkpalliväljak meeskondadele on suurusega 4 x 8 m ning võrgu kõrgus 115 cm

Istevõrkpalliväljak segavõistkondadele on suurusega 6 x 10 m ning võrgu kõrgus 115 cm

Erisused võrkpallist:

Väljakul peab istuma – osa torsost peab palli mängimise hetkel olema maapinnaga kontaktis. Väljakul ei tohi palli mängus oleku ajal tõusta põlvili ega püsti või liikuda põlvili
Pallingut võib blokeerida
Võrgu puuteks loetakse trossi puudet. Jalad võivad võrku altpoolt puutuda
Nais- ja meeskondade turniiril (3 vs 3) ei ole lubatud sõrmedega „hani“ ning ülevaltsööt ei tohi minna üle võrgu (ka. vastuvõtt, tõste).
Täpsustused:

Blokk ei ole saalis puude.
Vahetuste arv geimis on vaba.
Ühes geimis võib võtta ühe 30 sek pikkuse time-outi.
Tehnilisi vaheaegu ei kasutata.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: