Noormeeste/poiste koondised 2021

U19 MM

Kaur Erik Kais ja Karmo Saviauk jäid Tais Phuketis toimunud U19 MMil jagama 9. kohta.

16 parema seas kaotati 0:2 (12:21, 20:22) Prantsusmaa paarile Teo Rotar – Arthur Canet ja langeti konkurentsist.

Kais ja Saviauk tegid MMil suurepärase turniiri, saades alagrupis kahe võiduga teise koha ning alistades seejärel 24 parema seas 2:0 (21:16, 21:19) Ungari paari Csanád Petik – Domonkos Dóczi.

H-alagrupis saadi teine koht austraallaste Jack Pearse´i – Lucas Josefseni järel, kellest eestlased avamängus 2:0 jagu said. Alagrupi teises mängus sai Eesti duo 2:1 jagu kohalikust paarist Narakorn Chumaphai – Veerayut Sopati. Kolmas kohtumine kaotati 1:2 (21:16, 15:21, 12:15) Filipiinide paarile Jay Rack De La Noche – Alexander Jhon Iraya.

Vaata  tulemusi

U16 vanuseklass

Ralf Aros – Ranel Rahuoja EEVZA medalitega.

Ralf Aros – Ranel Rahuoja võitsid Vilniuses toimunud U16 vanuseklassi Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlustel pronksi.

Aros – Rahuoja jõudsid eestlastest parimana poolfinaali, kus tuli tasavägise mängu järel 1:2 (23:21, 19:21, 16:18) alla vanduda Läti paarile Oskars Kilksile – Markuss Maculevicsile. Pronksimängus oli vastas teine Läti duo Patriks Orups – Ralfs Andrejevs ning selle kohtumise võitsid Eesti poisid tulemusega 2:0 (21:17, 21:18) ja teenisid seega pronksised autasud.

Aros – Rahuoja alustasid play-offi teisest ringist, kus saadi 1:2 (19:21, 21:17, 11:15) kaotus lätlastelt Kilks – Maculevicilt. Seejäre teeniti aga miinusringis 2:1 (21:11, 21:7) võit Leedu paari Šumeika – Poplavskij üle. Seejärel alistati 2:0 (21:12, 21:11) leedukad Misys – Užpelkis ja jõuti veerandfinaali, kus kohtuti koondisekaaslaste Sten-Markus Taasväli – Paul Mihkel Maasaluga ja selle mängu võitsid Aros – Rahuoja 2:1 (21:10, 18:21, 15:12).

Taasväli – Maasalu jäid kokkuvõttes jagama 5. kohta. Enne koondisekaaslastega kohtumist teeniti teises ringis lätlaste Pastars – Berzinsi vastu 2:0 (21:15, 21:18) võit. Seejärel jäädi aga 1:2 (13:21, 23:21, 9:15) alla lätlastele Šalkovskis – Jaundžeikarsile ning nii tuli vastamisi minna teise Eesti duoga.

Vaata tulemusi

U18 vanuseklass

Sloveenia pealinnas Ljubljanas toimunud U18 vanuseklassi rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlustel jäid Tristan Täht ja Mati Juus jagama 9.-16. kohta.

Otse põhiturniirile pääsenud Tristan Täht ja Mati Juus võitsid E-alagrupi avamängus 2:1 (23:25, 21:15, 15:10) tulemusega Horvaatia duo Tin Devald ja Roko Vlašic. Reedel võeti 2:1 (17:21, 21:16, 15:11) võit Kreeka paari Emmanouil Moutafis ja Ioannis Kardoulias ning 2:1 (19:21, 21:16, 17:15) võit rootslaste Jacob Hölting Nilssoni ja Erik Aski üle.

Seega jõudsid meie poeglapsed alagrupivõitjatena otse play-offi teise ringi ehk 16 parema hulka. Seal jäid Täht ja Juus 0:2 (7:21, 12:21) tulemusega alla Poola võistkonnale Aleksander Czachorowski ja Filip Lejawale, mis tähendas Eesti esindusele 9.-16. kohta.

Leedus Vilniuses toimunud Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) U18 vanuseklassi meistrivõistlustel tegid Eesti noormeestest parima tulemuse Tristan Täht ja Mati Juus, kes jäid jagama 5.-6. kohta.

Esimeses ringis said Täht – Juus 2:0 (21:10, 21:12) jagu Leedu paarist Strazdas – Vaitiekusest, teises ringis alistati samuti 2:0 (21:19, 22:20) lätlased Baumanis – Puškundzis. Seejärel tuli lätlastelt Teteris – Bulgacsilt aga vastu võtta 0:2 (10:21, 13:21) kaotus ning langeti miinusringi. Miinusringi veerandfinaalis saadi 1:2 (21:9, 18:21, 13:15) kaotus Leedu paarilt Miscenko – Lanevski.

Joosep Põldma – Egert Roodi läksid esimeses ringis vastamisi Leedu paariga Palubinskas – Gilys ja said 2:1 (21:17, 12:21, 15:13) võidu. Teise ringi vastastest Teteris – Bulgacsist jagu saada ei õnnestunud ja lätlased võtsid 2:0 (21:12, 21:17) võidu. Seejärel alistasid eestlased miinusringis leedukad Lošys – Dzeventkauskas 2:0 (21:18, 21:8) ja pääsesid mängima veerandfinaali koha nimel. Seal tuli tunnistada Läti duo Baumanis – Puškundzise 2:1 (15:21, 21:11, 15:13) paremust ning nii jäid Põldma – Roodi jagama 7.-8. kohta.

Täht – Juus EMil.

U20 vanuseklass

Kaur Erik Kais ja Rasmus Meius kaotasid Türgis Izmiris toimuvatel U20 vanuseklassi rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlustel 16 parema hulgas, saavutades kokkuvõttes 9. koha.

F-alagrupis mänginud Kais ja Meius alustasid turniiri edukalt, võites esimeses kohtumises 2:0 (21:19, 21:19) tulemusega Karlis Abelitist ja Davis Teterist. Kaisi ja Meiuse võidule lisab kaalu asjaolu, et lätlastel oli turniiriks kuues asetus ja Abelitis võitis eelmisel aastal U-18 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali.

Teises mängus jäi meie esindus 0:2 (10:21, 23:25) resultaadiga alla Tšehhi võrkpalluritele Jakub Sepkale ja Tomas Semeradile ning kolmandas vastasseisus 0:2 (18:21, 14:21) tulemusega alagrupi võitnud sloveenidele Rok Možicile ja Rok Brackole.

Alagrupis kolmandaks tulnud Kais ja Meius läksid play-offi avaringis vastamisi A-alagrupi teisena lõpetanud Türgi paari Batuhan Kuru ja Necmi Ayberk Güllükiga, kes said turniiriks esimese asetuse. 39 minutit kestnud tasavägise mängu, mille mõlemad geimid lõppesid minimaalse vahega, kallutasid enda kasuks Kais ja Meius, kellele läks kirja 2:0 (23:21, 21:19) võit.

Play-offi teises ringis ehk 16 parema hulgas mängis Eesti võistkond Venemaa paari Aleksei Komissarenko ja Aleksandr Rukhmanoviga, kes võitis H-alagrupi, tagades sellega koha play-offi teises ringis. Ühepoolseks kujunenud kohtumises loovutas idanaabrite duo Kaisile ja Meiusele vastavalt 14 ja 12 punkti, teenides seega 2:0 (21:14, 21:12) võidu. Venemaa duo liikus võiduga edasi veerandfinaali, meie esindus lõpetas turniiri 9.-16. kohaga.