Saalivõrkpall

Mehed

Koondisest:

Eesti rahvusmeeskond 2021 – EMi ootuses

2021. aasta on Eesti rahvusmeeskonna jaoks ajalooline, sest esmakordselt toimub Eestis Euroopa meistrivõistluste alagrupiturniir. Lisaks tegi meeskond kaasa Euroopa Kuldliigas, kus võideti pronks.

EMi alagrupiturniir peetakse Tallinnas Saku Suurhallis 1.-9. septembrini. Ülejäänud kolm alagrupiturniiri toimuvad Poolas (Krakow), Tšehhis (Ostrava) ning Soomes (Tampere). Kaheksandikfinaalid ja veerandfinaalid toimuvad Poolas (Gdanskis) ja Tšehhis (Ostrava). Kaks ja pool nädalat kestev finaalturniir kulmineerub 18. ja 19. septembril, mil Poola linnas Katowices peetakse poolfinaalid ja medalimängud.

Mai lõpus toimunud loosimisel sai ka Eesti teada oma alagrupivastased.

A-alagrupp: Poola, Belgia, Serbia, Ukraina, Kreeka, Portugal

B-alagrupp: Tšehhi, Itaalia, Sloveenia, Bulgaaria, Valgevene, Montenegro

C-alagrupp: Soome, Venemaa, Holland, Türgi, Hispaania, Põhja-Makedoonia

D-alagrupp: Eesti, Läti, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Horvaatia

Lisaks korraldajatele on koha finaalturniirile taganud eelmise EMi kaheksa paremat ja käesoleva kvalifikatsiooni kaudu Läti, Türgi, Bulgaaria ja Põhja-Makedoonia.

Koondis koguneb suve teiseks pooleks 26. juulil Tallinnas. 

Kontrollmängud enne EM-finaalturniiri:

Kontrollmängud enne EM-finaalturniiri:

11. august kell 16.00 Eesti – Soome

12. august kell 16.00 Eesti – Soome (ametlik kontrollmäng)

13. august kell 11.00 Eesti – Soome

26. august kell 16.00 Eesti – Hispaania

27. august kell 17.00 Eesti – Hispaania

28. august kell 16.00 Eesti – Hispaania (ametlik kontrollmäng)

————————————————————————————————————————

Euroopa Kuldliigas võideti pronks

Meeste koondis mängis 2021. aastal Kuldliiga A-alagrupis koos Läti, Belgia ja Hispaaniaga. Esimene turniir peeti Tartus 28.-30. mail ning teine Lätis Liepajas 4.-6. juunil. Eesti võitis alagrupis kõik mängud ja tagas koha finaalturniiril, mis toimus Belgias Kortrijkis. 

Poolfinaalis oli Eesti vastaseks Türgi ning Eesti pidi vastu võtma 2:3 (25:20, 25:13, 22:25, 23:25, 13:15) kaotuse. Teises poolfinaalis alistas Ukraina 3:0 Belgia.

Pronksimängus sai Eesti Belgia üle 3:0 (25:22, 25:19, 25:19) võidu.

Finaalturniiri tulemused:

Finaal: Ukraina – Türgi 1:3 (11:25, 20:25, 25:18, 21:25)

Pronksimäng: Belgia – Eesti 0:3 (22:25, 19:25, 19:25)

Poolfinaal: Eesti – Türgi 2:3 (25:20, 25:13, 22:25, 23:25, 13:15)

Poolfinaal: Ukraina – Belgia 3:0 (25:15, 25:19, 25:22)

Eesti koosseis finaalturniiril: Robert Viiber, Renet Vanker, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Karli Allik, Märt Tammearu, Kristo Kollo, Albert Hurt, Stefan Kaibald, Silver Maar, Johan Vahter, Oliver Venno, Renee Teppan.

Kuldliiga kaks paremat taganuks koos korraldaja Portugaliga koha FIVB Challenger Cupil, et võidelda koha eest Rahvuste Liigas, ent FIVB otsustas koroonaviirusele viidates Challenger Cupi sel aastal mitte korraldada. 

Kuldliiga A-alagrupi lõppseis:

  1. Eesti 17 punkti
  2. Belgia 13 punkti
  3. Hispaania 6 punkti
  4. Läti 0 punkti

Tartu alagrupiturniiri tulemused:

  1. mai kell 17.00 Eesti – Hispaania 3:0 (25:23, 25:16, 25:18)
  2. mai kell 19.00 Eesti – Läti 3:0 (25:23, 25:13, 25:11)
  3. mai kell 19.00 Belgia – Eesti 2:3 (25:20, 25:20, 19:25, 21:25, 16:18)

Eesti koosseis Tartus: Robert Viiber, Renet Vanker, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Alex Saaremaa, Andri Aganits, Karli Allik, Märt Tammearu, Kristo Kollo, Albert Hurt, Silver Maar, Johan Vahter, Oliver Venno, Renee Teppan.

Liepaja alagrupiturniiri tulemused:

  1. juuni kell 16.00 Eesti – Hispaania 3:1 (22:25, 25:13, 25:18, 25:16)
  2. juuni kell 19.00 Belgia – Eesti 1:3 (25:20, 26:28, 30:32, 26:28)
  3. juuni kell 17.30 Eesti – Läti 3:0 (25:20, 25:17, 25:16)

Vaata kõikide alagruppide ajakava ja tulemusi.

Eesti koosseis Liepajas: Robert Viiber,  Renet Vanker, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Henri Treial, Andri Aganits, Karli Allik, Märt Tammearu, Kristo Kollo, Albert Hurt, Stefan Kaibald, Silver Maar, Oliver Venno, Renee Teppan.

Kontrollmängud enne Kuldliigat:

1.06 Eesti – Belgia, treeningmäng 2:3 (25:18, 25:21, 21:25, 23:25, 13:15)

20. mai kell 15.00 Eesti A – Läti A, treeningmäng 3:0 (25:15, 25:16, 25:16)

20. mai kell 16.30 Eesti B – Läti B, treeningmäng 3:0 (25:13, 25:22, 25:22)

21. mai kell 17.00 Eesti – Läti, ametlik kontrollmäng 3:0 (25:23, 25:23, 26:24), lisageim 25:18

22. mai kell 11.00 Eesti – Läti, treeningmäng 3:0 (25:17, 25:18, 25:22), lisageim 25:9

———————————————————————————————————————-

Eesti rahvusmeeskonna kandidaadid 2021:

Sidemängijad: Kert Toobal (Bigbank Tartu), Robert Viiber (Libertas Cantù, Itaalia), Markkus Keel (Nice Volley-Ball, Prantsusmaal), Renet Vanker (Selver Tallinn).

Temporündajad: Henri Treial (ST NAZAIRE VOLLEY-BALL, Prantsusmaa), Ardo Kreek (Arago de Sète, Prantsusmaa), Timo Tammemaa (ASSECO RESOVIA RZESZÓW, Poola), Alex Saaremaa (Bigbank Tartu), Andri Aganits (P.A.O.K. Thessaloniki, Kreeka), Mart Naaber (CV Teruel, Hispaania).

Nurgaründajad: Karli Allik (Netzhoppers KW-Bestensee, Saksamaa), Martti Juhkami (VFB Friedrichshafen, Saksamaa), Märt Tammearu (Bigbank Tartu), Robert Täht (ASSECO RESOVIA RZESZÓW, Poola), Kristo Kollo (Selver Tallinn), Oliver Orav  (Selver Tallinn), Andrus Raadik (Selver Tallinn), Albert Hurt (Bigbank Tartu), Stefan Kaibald (Bigbank Tartu).

Liberod: Silver Maar (Pärnu VK), Johan Vahter (Saaremaa VK).

Diagonaalründajad:  Oliver Venno (Police Qatar, Katar), Renee Teppan (Selver Tallinn), Hindrek Pulk (Saaremaa VK), Valentin Kordas (TalTech).

Peatreener Cédric Énard (Berliini Volley, Saksamaa), abitreenerid Loïc Geiler (Frejus, Prantsusmaa) ja Oliver Lüütsepp (Akaa Volley, Soome), abitreener/statistik Alar Rikberg (Bigbank Tartu), statistik/mänedžer Märt Pajusalu (Saaremaa VK), füsioterapeut Siret Kalbus, füsioterapeut Meribel Saar, mänedžer Robin Ristmäe.

Euroopa meistrivõistlused 2015. aastal: koht

11

Euroopa meistrivõistlused 2011. aastal: koht

12

Euroopa meistivõistlused 2009. aastal: koht

14

Euroopa liiga 2016: koht

1

Maailmaliiga tugevuselt 3. grupp 2017 aastal: koht

1

Euroopa Kuldliiga 2018. aastal: koht

1

Eesti saalivõrkpalli rahvuskoondist toetavad
Peatoetaja:
Peatreener

Cédric Énard

Biograafia

Eesmärgid

Meeskonna peamine eesmärk 2020. aastal on harjuda uue peatreeneri käekirjaga ja lihvida koostööd, et olla valmis 2021. aasta koduseks EM-finaalturniiriks, mille üks alagrupiturniir toimub Tallinnas.

 

#17

Timo Tammemaa

#16

Robert Viiber

#

Renet Vanker

#7

Renee Teppan

#6

Hindrek Pulk

#3

Keith Pupart

#

Märt Tammearu

#15

Andrus Raadik

#4

Ardo Kreek

#1

Henri Treial

#20

Mart Naaber

#14

Johan Vahter

#10

Silver Maar

#9

Robert Täht

#

Kristo Kollo

#24

Albert Hurt

#6

Martti Juhkami

#21

Stefan Kaibald

#19

Andri Aganits

#18

Alex Saaremaa

#22

Markkus Keel

#7

Markus Uuskari

#3

Oliver Orav

#11

Oliver Venno

#4

Rauno Tamme

#23

Taavi Nõmmistu

#5

Kert Toobal

Loïc Geiler

Abitreener

Mirko Fasini

ÜKE treener

Oliver Lüütsepp

Abitreener

Alar Rikberg

Statistik

Robin Ristmäe

Mänedžer

Siret Kalbus

Füsioterapeut