Eesti rannavolle koondis 2021

Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar

Eesti esiduo Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar osaleb rannavolle MK-sarjas ja esindab Eestit koondist tiitlivõistlustel. EM’il teeniti karjääri parim koht.

Austrias Viinis toimunud rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlustelsaid Nõlvak – Tiisaar 17. koha. Esmakordselt pääseti alagrupist edasi, kui otsustavas kohtumises alistati itaallased Jakob Windisch – Samuele Cottafava 2:0 (21:19, 22:20) ning saadi alagrupis kolmas koht.

24 parema seas mindi vastamisi turniiril 5. asetust omava Hollandi duoga Stefan Boermansi – Yorick de Grootiga ning eestlased pidid tunnistama vastase 2:0 paremust.

Vaata kõiki tulemusi

Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar EMil. Foto: cev.eu

OM’i kvalifikatsiooniturniir 2021

2021. aasta mai alguses peeti algselt eelmisel aastal toimuma pidanud Tokyo olümpiamängude kontinentaalkarikasarja kvalifikatsiooniturniiri teise ringi mängud. Eesti kuulus A-alagruppi koos Läti, Itaalia, Venemaa, Türgi, Leedu, Sloveenia ja Inglismaaga.

Eestit esindasid lisaks Nõlvakule – Tiisaarele Timo Lõhmus –  Dmitri Korotkov. Eesti koondise esimeseks vastaseks oli alagrupis Inglismaa. Esimeses mängus kohtusid Nõlvak – Tiisaar Bialokoz – Batrane´ga ja said 2:0 (21:19, 21:14) võidu. Teise mängu kaotasid Lõhmus – Korotkov Bello – Bellole 0:2 (21:23, 14:21). Nii pidi võitja selgitama otsustav kohtumine, kus olid vastamisi mõlema riigi esipaarid ehk Nõlvak – Tiisaar ja vennad Bellod. 2:0 (21:10, 21:16) jäid peale eestlased.

Seejärel mindi alagrupis vastamisi Türgiga. Nõlvak – Tiisaar jäid avamängus Giginoglu – Gögtepele alla 1:2 ( (21:19, 18:21, 10:15), samuti said 1:2 (14:21, 21:19, 11:15) kaotuse Lõhmus – Korotkov, jäädes alla Urlu – Sekercile.

Eesti pääses veerandfinaali, kus mindi vastamisi Itaaliaga. Esmalt kohtus meie esiduo Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar itaallaste Gianluca Dal Corso – Tobia Marchettoga ja eestlased võtsid kindla 2:0 (21:16, 21:17) võidu. Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov pidid seejärel tunnistama Jakob Windischi – Samuele Cottafava 2:0 (21:17, 21:11) paremust ja veerandfinaali võitja pidi selgitama otsustav kolmas mäng.

Seal läksid vastamisi Nõlvak – Tiisaar ja Windisch – Cottafava. Avageimi võitis Eesti duo 21:15, ent teises geimis vigastas Tiisaar hüppeliigest. Pärast pikka tohterdamist lasi ta arstidel hüppeliigese kinni teipida ning otsustas kohtumist jätkata. Teist geimi siiski võita ei suudetud ja ka kolmandas tuli tunnistada vastase paremust. Kokkuvõttes seega 1:2 (21:15, 15:21, 7:15) kaotus ja poolfinaali ei pääsetud.

Mängus 5. kohale ehk edasipääsu nimel oli Eesti vastaseks Leedu koondis: Artur Vasiljev – Robert Juchnevic ja Audrius Knasas – Patrikas Stankevicius. Et Mart Tiisaar vigastas veerandfinaalis hüppeliigest, tuli meie esiduol Tiisaarel ja Kusti Nõlvakul avamängus anda loobumisvõit Audrius Knasase – Patrikas Stankeviciuse vastu ja kastanid pidid tulest tooma Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov.

Lõhmus – Korotkov teenisidki esmalt 2:1 (19:21, 21:13, 17:15) võidu Leedu esipaari Robert Juchnevici – Artur Vasiljevi üle. Otsustavas mängus oli Lõhmuse – Korotkovi vastaseks Knasas – Stankevicius ja selle kohtumise kaotasid eestlased 1:2 (21:19, 16:21, 21:19) ja jäädi seega 6.

Vaata kõiki tulemusi!

Otsustava ringi mängud

Eesti pääses mängima ka otsustavasse kolmandasse ringi, kus mängis 16 koondist ja Tokyo olümpiale pääsesid vaid turniiri võitjad. Nii Eesti meeskonna kui naiskonna vastaseks loositi Holland.

Meeste koondis kaotas Hollandile mängudega 0:2. Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov kaotasid avamängus 0:2 (9:21, 10:21) Yorick de Grootile – Stefan Boermansile.

Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar jäid seejärel 1:2 (22:24, 21:15, 13:15) alla Christiaan Varenhorstile – Ruben Penningale ning sellega lõppes meie meeskonna teekond turniiril.