Saalivõrkpall

Naised

Koondisest:

Eesti rahvusnaiskond 2020

Eesti rahvusnaiskond pidi 2020. aasta suvel pidama mänge 2121. aasta Euroopa meistrivõistluste valikturniiril, ent koroonaviiruse leviku tõttu lükati valikmängud järgmise aasta jaanuarisse. Eesti kuulub ainsasse kolmeliikmelisse alagruppi koos Šveitsi ja Valgevenega. EMile pääsevad iga alagrupi kaks esimest naiskonda.

Koondise kontrollmängud:

29.07 Eesti – Soome 2:3 (24:26, 25:16, 26:24, 11:15, 14:16)

30.07 Eesti – Soome 3:2 (26:28, 18:25, 25:18, 25:17, 15:11)

31.07 Eesti – Soome 3:0 (25:23, 26:24, 26:24)

Rahvusnaiskonna koosseis mängudes Soomega: Julija Mõnnakmäe, Karolina Kibbermann, Kristiine Miilen, Nette Peit, Hanna Pajula, Eva Liisa Kuivonen, Polina Bratuhhina-Pitou, Kertu Laak, Kadi Kullerkann, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Eliisa Peit, Anu Ennok, Ingrid Kiisk.

4.08 Eesti – Läti 3:0 (25:21, 25:21, 25:18), lisegim 20:25

5.08 Eesti – Läti 3:0 (25:22, 25:17, 25:22), lisageim 27:25

6.08 Eesti – Läti 3:0 (25:15, 25:23, 15:16), lisageim 20:25

Rahvusnaiskonna koosseis mängudes Lätiga: Karolina Kibbermann, Helena Loos, Kristiine Miilen, Nette Peit, Eva Liisa Kuivonen, Polina Bratuhhina-Pitou,Kertu Laak, Kadi Kullerkann, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Eliisa Peit, Anu Ennok, Ingrid Kiisk.

Rahvusnaiskonna kandidaadid:

Sidemängijad: Julija Mõnnakmäe (Pariisi Saint-Cloud, Prantsusmaa), Karolina Kibbermann (Audentes SG/Noortekoondis), Helena Loos (Audentes SG/Noortekoondis).

Nurgaründajad: Anu Ennok (Salo LP Viesti, Soome), Kristiine Miilen (Pannaxiakos, Kreeka), Nette Peit (Salo LP Viesti, Soome), Hanna Pajula (Michelbeke Saturnus, Belgia), Ingrid Kiisk (TÜ/Bigbank), Eva Liisa Kuivonen (Audentes SG/Noortekoondis), Silvia Pertens (Tallinna Ülikool), Liisel Nelis (Degerfors, Rootsi), Polina Bratuhhina-Pitou (Terville Florange, Prantsusmaa).

Diagonaalründajad: Kertu Laak (Chieri, Itaalia), Jade Šadeiko (Oregoni Ülikool, USA), Kadi Kullerkann (TalTech/Tradehouse), Anna Kajalina (Cutrofiano, Itaalia).

Temporündajad: Liis Kullerkann (TalTech/Tradehouse), Eliise Hollas (Terville Florange, Prantsusmaa), Eliisa Peit (TalTech/Tradehouse), Kätriin Põld (Audentes SG/Noortekoondis).

Liberod: Nathalie Anett Haidla (Tallinna Ülikool), Marily Lass (Audentes SG/Noortekoondis).

Peatreener Lorenzo Micelli, abitreenerid Rainer Vassiljev ja Andres Toobal, ÜKE treener Alessandro Orefice, noortetreener Massimiliano Bruini, füsioterapeudid Giuseppe Pigliacampo ja Liisi Sakala, Arst Dr.Mari Arak, statistik Mihkel Sagar.

EM-finaalturniiril 2019. aastal: koht

23

Euroopa Hõbeliiga 2019. aastal: koht

5

Euroopa Hõbeliiga 2018. aastal: koht

4

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja:
Peatreener

Lorenzo Micelli

Biograafia

Rahvusnaiskond valmistub augustis-septembris toimuvateks Euroopa meistrivõistluste valikmängudeks Valgevene ja Šveitsiga.

Peatreener Lorenzo Micelli sõnul on Eesti võimalused teist korda finaalturniirile jõuda reaalsed. „Mõlemad vastased on meile jõukohased, seega hindan edasipääsuvõimalusi reaalseteks ja olen ees ootava protsessi osas väga positiivselt meelestatud. Valgevenel on minevikust ette näidata häid tulemus, ent hetkel valitseb teadmatus, millise koosseisuga nad plaanivad edasi minna, kas tuleb noorenduskuur või jätkatakse kogenumatega. Usun, et alagrupi teise koha eest tuleb meil eelkõige võidelda Šveitsiga,“ rääkis Micelli, kes on meie naiskonna kandidaatidega jooksvalt suhelnud ja suviseid plaane arutanud.

#1

Nette Peit

#3

Julija Mõnnakmäe

#4

Kristiine Miilen

#5

Liis Kullerkann

#6

Silvia Pertens

#7

Eliise Hollas

#8

Eliisa Peit

#9

Anu Ennok

#10

Hanna Pajula

#11

Kertu Laak

#13

Polina Bratuhhina-Pitou

#14

Ingrid Kiisk

#15

Helena Loos

#16

Karolina Kibbermann

#19

Kadi Kullerkann

#20

Jade Šadeiko

#22

Liisbet Pill

#23

Eva Liisa Kuivonen

Rainer Vassiljev

Abitreener

Andres Toobal

Abitreener

Alessandro Orefice

ÜKE treener

Massimiliano Bruini

Noortetreener

Giuseppe Pigliacampo

Füsioterapeut

Liisi Sakala

Füsioterapeut

Mari Arak

Arst

Jaanika Jakobson

Mänedžer

Mihkel Sagar

Statistik/mänedžer