Rannavõrkpall

Tüdrukud

Koondisest:

Tüdrukute/neidude koondised 2022

Eva Liisa Kuivonen – Liisa-Lotta Jürgenson said said U22 rannavolle Euroopa meistrivõistlustel 9. koha.

Eesti duo kuulus E-alagruppi. Avamängus mindi vastamisi Šveitsi duoga Kressler – Kernen, kes said eestlannade üle 2:0 (21:12, 21:18) võidu. Seejärel olid Kuivoneni ja Jürgensoni vastasteks esmalt poolatarid Kruczek – Kielak, kellest eestlannad said jagu tulemusega 2:0 (21:17, 21:19). Viimasena mindi vastamisi Inglise duoga Keefe – Tucker ning selle mängu võitsid Kuivonen – Jürgenson 2:1 (11:21, 21:13, 15:10).

Kuivonen – Jürgenson pääsesid alagrupiturniirilt edasi teisena ja kohtusid 24 parema seas Serbia paariga Cikuc – Cikuc. Selle mängu võitsid veenva ülekaaluga eestlannad, lubades vastasele mõlemas geimis vaid 12 punkti.

Seejärel mindi 16 parema seas vastamisi hispaanlannade Alvarez – Morenoga ning siin sai Eesti duo turniir läbi, sest Hispaania paar võttis 2:0 (21:10, 21:12) võidu. Kokkuvõttes seega Kuivonenile ja Jürgensonile 9. koht.

Vaata ajakava ja tulemusi.

EEVZA U16 ja U18 meistrivõistlused

Neidudest jõudsid EEVZA U16 turniiril medalini Marta-Mia Ploomipuu ja Hannemai Hanimägi.

U16 vanuseklassis jõudsid finaali välja Marta-Mia Ploomipuu ja Hannemai Hanimägi, kes kohtusid kullaheitluses ukrainlannade Shchutska – Biliakiga ning tulemusega 2:0 (21:13, 22:20) jäid peale ukrainlannad. Ploomipuu ja Hanimägi said seega kaela hõbemedalid. Poolfinaalis lülitasid eestlannad tulemusega 2:1 (21:23, 21:2, 15:9) konkurentsist Läti duo Aleksane – Kotane ja play-offi avaringis 2:0 (21:12, 21:16) kaasmaalannad Kirke Liise Lukase – Emma Lusti. Veerandfinaalis langesid konkurentsist ka Anette Arak – Rebecca Pent, kes kaotasid 0:2 (6:21, 8:21) hilisematele kullavõitjatele.

Vaata tulemusi.

U18 neidudest keegi veerandfinaalidest kaugemale ei jõudnud. Lill Kandimaa – Carmel Vares kaotasid tulemusega 0:2 (11:21, 15:21) lätlannadele Regute – Adamsone, Maarja Alik – Maria Alik pidid tunnistama Läti paari Kruklite – Brokane 2:0 (21:17, 21:11) paremust ning Karlotta Kattai – Liisa Põldma jäid tulemusega 0:2 (17:21, 10:21) alla lätlannadele Konstantinova – Ebere.