Tüdrukute/neidude koondised 2022

U22 EM

Eva Liisa Kuivonen – Liisa-Lotta Jürgenson said said U22 rannavolle Euroopa meistrivõistlustel 9. koha.

Eesti duo kuulus E-alagruppi. Avamängus mindi vastamisi Šveitsi duoga Kressler – Kernen, kes said eestlannade üle 2:0 (21:12, 21:18) võidu. Seejärel olid Kuivoneni ja Jürgensoni vastasteks esmalt poolatarid Kruczek – Kielak, kellest eestlannad said jagu tulemusega 2:0 (21:17, 21:19). Viimasena mindi vastamisi Inglise duoga Keefe – Tucker ning selle mängu võitsid Kuivonen – Jürgenson 2:1 (11:21, 21:13, 15:10).

Kuivonen – Jürgenson pääsesid alagrupiturniirilt edasi teisena ja kohtusid 24 parema seas Serbia paariga Cikuc – Cikuc. Selle mängu võitsid veenva ülekaaluga eestlannad, lubades vastasele mõlemas geimis vaid 12 punkti.

Seejärel mindi 16 parema seas vastamisi hispaanlannade Alvarez – Morenoga ning siin sai Eesti duo turniir läbi, sest Hispaania paar võttis 2:0 (21:10, 21:12) võidu. Kokkuvõttes seega Kuivonenile ja Jürgensonile 9. koht.

Vaata ajakava ja tulemusi

U20 EM

Türgis Izmiris peetud U20 vanuseklassi EMil said Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson neljanda koha.

C-alagruppi kuulunud Kuivonen ja Jürgenson võitsid esimeses mängus 2:1 (21:18, 13:21, 15:13) tulemusega Saksamaa duo Annika Berndt ja Lilly Faross. Teises mängus kaotasid meie neiud 1:2 (21:19, 16:21, 12:15) resultaadiga Natalia Ann Binimelis Nicolaule ja Carolina Fernandez Da Silvale (Hispaania). Alagrupi viimases voorus olid Kuivonen ja Jürgenson kindlalt 2:0 (21:16, 21:7) paremad Yllka Jasharist ja Melirona Avdullahust (Kosovo).

Alagrupi teise kohaga play-offi ehk 24 parema sekka jõudnud eestlannad mängisid järgmisena belglannade Annelore Bexi ja Jade Van Deuniga, kes lõpetasid D-alagrupi kolmanda kohaga. Põnevuskohtumise kallutas 2:1 (25:23, 17:21, 15:11) tulemusega enda kasuks Eesti võistkond. Kuueteistkümnendikfinaalis saavutasid Kuivonen ja Jürgenson 2:1 (21:15 , 18:21 , 15:11) võidu Portugali paari Ana Monteiro ja Margarida Santose ning veerandfinaalis 2:0 (21:12, 21:17) võidu itaallannade Giulia Dainese ja Luna Cicola üle.

Poolfinaalis eestlannadel Euroopa meistriteks kroonitud ukrainlannade Anhelina Khmili ja Tetiana Lazarenko vastu võimalust ei tekkinud, kui vastased võtsid kindla 2:0 (21:11, 21:13) võidu.

Pronksimängu avageim kuulus 21:12 tulemusega Brecht Piersmale ja Desy Poieszigale ja teine 21:19 resultaadiga Kuivonenile ja Jürgensonile. Kolmandas geimis jäid 15:13 tulemusega peale hollandlannad, kes saavutasid seega pronksmedali. Kuivonen ja Jürgenson lõpetasid eduka turniiri neljanda kohaga.

Vaata tulemusi

U18 EM

U18 neidue Euroopa meistrivõistlustel teenisid Lill Kandimaa ja Carmel Vares 25. koha.

Kandimaa ja Vares said alagrupiturniiril kolm kaotust. Esimeses mängus kohtuti soomlannade Ester Hirvoneni – Peppiina Mäenpääga ja Eesti paar pidi tunnistama soomlannade 2:0 (21:10, 21:8) paremust. Teises alagrupikohtumises mindi vastamisi Norra paariga Julia Mol Tennoy – Sofia Mol ja ka selle mängu Kandimaa ja Vares kaotasid, tulemuseks 0:2 (18:21, 13:21). Kolmandas alagrupikohtumises tuli tunnistada Poola duo Julia Radelczuki – Julia Czurylo 2:0 (16:21, 16:21) üleolekut.

Oma alagrupis jäädi neljandaks ja nii mängiti kohtadele 25.-29. Viimases mängus saadi 2:1 (19:21, 21:14, 15:12) võit Inglismaa paari Maia Darlingu – Lisa Canevari vastu. Lõppkohaks jäi eestlannadele 25.

U19 MM

U19 vanuseklassi rannavolle maailmameistrivõistlustel esindasid Eestit Lill Kandimaa ja Liisa Põldma, kes piirdusid kvalifikatsiooniturniiriga.

Eesti duo alustas MMi kvalifikatsiooni teisest ringist, kus mindi vastamisi ameeriklannade Sophie Kubiaki – Bailey Showalteriga. Kuigi eestlannad andsid kõva lahingu, teenides mõlemas geimis 19 punkti, võtsid võidu siiski vastased ja sellega sai Eesti paari turniir ka läbi. Alagrupiturniirile pääsemiseks olnuks vaja alistada kaks vastast.

Kokku mängis kvalifikatsiooniturniiril 20 paari, neist põhiturniirile ehk 32 sekka pääses vaid neli.

EEVZA meistrivõistlused U16 ja U18

Neidudest jõudsid EEVZA U16 turniiril medalini Marta-Mia Ploomipuu ja Hannemai Hanimägi.

U16 vanuseklassis jõudsid finaali välja Marta-Mia Ploomipuu ja Hannemai Hanimägi, kes kohtusid kullaheitluses ukrainlannade Shchutska – Biliakiga ning tulemusega 2:0 (21:13, 22:20) jäid peale ukrainlannad. Ploomipuu ja Hanimägi said seega kaela hõbemedalid. Poolfinaalis lülitasid eestlannad tulemusega 2:1 (21:23, 21:2, 15:9) konkurentsist Läti duo Aleksane – Kotane ja play-offi avaringis 2:0 (21:12, 21:16) kaasmaalannad Kirke Liise Lukase – Emma Lusti. Veerandfinaalis langesid konkurentsist ka Anette Arak – Rebecca Pent, kes kaotasid 0:2 (6:21, 8:21) hilisematele kullavõitjatele.

U18 neidudest keegi veerandfinaalidest kaugemale ei jõudnud. Lill Kandimaa – Carmel Vares kaotasid tulemusega 0:2 (11:21, 15:21) lätlannadele Regute – Adamsone, Maarja Alik – Maria Alik pidid tunnistama Läti paari Kruklite – Brokane 2:0 (21:17, 21:11) paremust ning Karlotta Kattai – Liisa Põldma jäid tulemusega 0:2 (17:21, 10:21) alla lätlannadele Konstantinova – Ebere.