TalTech sai hooaja esimese kaotuse

Nasite Balti liigas käisid täna väljakul kaks Eesti võistkonda, kes mõlemad pidid leppima kaotusega.

Balti liiga hooaega 12 võiduga alustanud TalTech pidi leppima esimese kaotusega, kui Lätis jäädi alla Riia Võrkpallikool/LU võistkonnale. Tasavägiseks kujunenud esimese ja teise geimi kaotanud TalTech viis kahe järjestikuse geimivõiduga kohtumise otsustavasse geimi, kus tunnistati võõrustajate kindlat 15:7 paremust.

TalTechi 2:3 (24:26, 22:25, 25:17, 25:22, 7:15) kaotusmängus tõusis üleplatsimängijaks Nette Peit, kes püstitas 23 punktiga hooaja isikliku punktirekordi. Kätriin Põld assisteeris 12, Marily Lass 11 ja Maren Mõrd 10 punktiga.

Positiivne servi vastuvõtt oli lätlannadel 59% ja Tallinna võistkonnal 45% ning rünnakuefektiivsus võitjatel 29% ja kaotajatel 25%. Blokipunkte kogus Riia võistkond 11 ja serviässasid samuti 11, TalTechi samad näitajad olid 13 ja 15.

36 punkti kogunud TalTech jätkab kindla tabelijuhina, Riia Võrkpallikool/LU järgneb kolme enampeetud mängu juures 30 punktiga.

Detsembri alguses koduses Tartu Ülikooli spordihoones RSU/MSG võistkonda 3:0 tulemusega võitnud Tartu Ülikool/Bigbank põhiturniiri teises omavahelises mängus punktilisa ei teeinud, jäädes Riias toimunud mängus lätlannadele 0:3 (22:25, 16:25, 15:25) alla. Tartlannade ridades käisid väljakul 13 erinevat mängijat, kellest punktiarve avasid kuus. Tartu esinduse parimaks osutus Ingris Suvi, kes kogus üheksa punkti ja näitas kasutegurit +7.

Külalised jäid hätta rünnakute realiseerimisega, kui punktiks õnnestus lüüa vaid 27% rünnakutest. Lätlannade sama näitaja oli 43%. Samuti tuli suur vahe servil, kus võõrustajad kogusid kaheksa ässa ja Eesti võistkond kaks. Vigu kogunes seejuures vaatsvalt 12 ja 13.

RSU/MSG ja Tartu Ülikool/Bigbank vahetasid tänase mänguga turniiritabelis kohad – 22 punkti kogunud RSU/MSG tõusis kuuendalt kohalt viiendaks ja 21 punkti saavutanud Tartu esindus langes koha võrra kuuendaks.

Ka pühapäeval mängivad Eesti võistkonnad Lätis. TalTech läheb kell 12 vastamisi RSU/MSG naiskonnaga ja Tartu Ülikool/Bigbank kell 16 Riia Võrkpallikool/LU-ga.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN