Eesti naiskondade omavahelise duelli võitis Tartu

Naiste Balti liigas toimus täna Eesti võistkondade omavaheline duell, kui vastamisi läksid Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis. Kolm punkti kirjutas tabelisse kodusaalis mänginud Tartu esindus.

Hooaja avavõitu jahtinud tartlannad leidsid esimeses geimis ennast 14:18 kaotusseisust. Seejärel jõuti 18:18 viigini ja võeti 22:22 seisult 25:22 geimivõit. Teises geimis oli võõrustajate ülekaal selge, kui Tartu naiskonnale läks kirja 25:14 geimivõit. Kolmandas geimis hoidis Tartu pärast 2:2 viigiseisu pidevalt initsiatiivi ja võttis lõpuks 25:20 paremusega 3:0 (22, 14, 20) võidu.

Katariina Vengerfeldt ja Ingris Suvi tõid võitjatele 12 ning Gerli Gull 10 punkti. Külaliste resultatiivseimaks tõusis Liisbet Pill, kelle arvele kogunes 10 punki. Rünnakul näitasid võõrustajad 46-protsendilist efektiivsust, Tallinna esinduse sama näitaja oli 35%. Blokipunkte kogusid tartlannad 8 ja serviässasid 7, kaotajate samad numbrid olid 4 ja 3.

Turniiritabelis hoiab 9 punktiga esikohta TalTech/Tradehouse. Kuuendal kohal paikneval Tartu Ülikool/Bigbankil on kahe mänguga kirjas kolm ja seitsmendal real asuval Audentese SG/Noortekoondisel kolme mänguga samuti kolm punkti. Eesti naiskonnad jätkavad Balti liigat järgmisel nädalavahetusel.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.