Eesti võistkonnad said istevõrkpalli turniiril Tallinn Cup neljanda, viienda ja seitsmenda koha

Laupäeval toimus Tallinnas Kadrioru Saksa Gümnaasiumis pikaaegse traditsiooniga rahvusvaheline Tallinna istevõrkpalliturniir, millel täitus tänavu juba 35. toimumisaasta. Osa võtsid võistkonnad Eestist, Soomest ja Lätist.

Päeva alustas Eesti ja Läti koondiste Balti Liiga vastasseis, kus 3:0 tulemusega oli sel korral kindlam külalisvõistkond, kirjutab paralympic.ee. Balti Liiga mänge lätlaste ja leedukate vastu peetakse kuni novembrini mitmetel turniiridel, et nii selgitada välja Balti riikide paremusjärjestus. Eesti koondis mängis koosseisus Rait Metsaste, Margus Hoop, Meelis Stamm, Peeter Rõbakov, Marek Piirimägi, Tarmo Lepik ja Karel Lumik.

Võistkonna mängiv treener Rait Metsaste kommenteeris hooaja esimest mängu: “Väga rabe algus. Oleme justkui palju selle võistkonnaga juba kokku mänginud, aga täna ei sujunud. Teises geimis saime paremini käima, kuid lõpus lasime käest ja selle negatiivse emotsiooni pealt läks kahjuks ka kolmas geim. Õnneks on uus võimalus lätlaste vastu juba juuni alguses Riias.“

Pärast esimest mängu alustati Talllinna turniiri mängudega. Kõik seitse võistkonda mängisid omavahel läbi, iga vastasega 2 geimi.

Nagu mullugi saavutas sel aastal esikoha soomlaste võistkond KSI-Kotka, kes kogus kokku 11 punkti võites 5 mängu ning kaotades vaid ühe geimi Läti vastu. Teise ning kolmanda koha võistkondadel oli päeva lõpuks mõlemal 9 punkti ning otsustavaks sai omavaheline mäng, seega kuulus teine koht Soome võistkonnale ReRa ning kolmas Läti koondisele.

Eestlaste võistkonnad poodiumile ei jõudnud. Esimesena jäi medalitest ilma Eesti esimene võistkond, kes võitis turniiril 3 mängu. Neile järgnes Eesti kolmas võistkond kahe võiduga. Turniiril ei jäänud ükski võistkond geimivõiduta sest 6. ja 7. koha omanikud mängisid omavahel 1:1 viiki ning punktide suhe oli parem Jolepa tiimil, seitsmes koht seega Eesti teisele võistkonnale.

Turniiri parimateks mängijateks valiti Anna Hirvonen (Jolepa) ning Matti Palonen (KSI-Kotka).

Turniiri aitasid läbi viia Eesti Paralümpiakomitee, Tallinna Linn ja Nõgel.

Paremusjärjestus:

KSI- Kotka (Soome) – Marko Julin, Vallo Jarv, Arttu Sivula, Hannu Koskimies, Jari Tuivonen, Matti Palonen, Tero Viitanen, Juha Parkko, Maiju Marjamäki, Mia Tarvainen

ReRa (Soome) – Christian Danielsson, Janne Laukkarinen, Seppo Neuvonen, Jani Virtanen, Harri Sievänen, Sampsa Söderholm, Marko Venäläinen

Latvia – Andrejs Filipavics, Uldis Ektermanis, Vjaceslavs Grimailovs, Alesejs Berkis, Dmitrijs Pavlovs, Maksis Karlis Grandbers, Aleksandrs Vivcariks, Boriss Jeparovs

Estonia 1 – Rait Metsaste, Margus Hoop, Meelis Stamm, Peeter Rõbakov, Marek Piirimägi, Tarmo Lepik, Karel Lumik

Estonia 3 – Ivar Liiv, Kaspar Treiman, Laura Rogenbaum, Kadi Kullerkann, Karmo Stamm, Aivar Aas

Jolepa (Soome) – Jouko Järvenpää, Petteri Junnola, Timo Lehtonen, Ari Härkönen, Kari Koskinen, Jukka Pitkäranta, Juho Järvenpää, Anna Hirvonen

Estonia 2 – Andres Hairk, Martin Tishler, Marek Matsalu, Rauno Mitt, Ülle Olli, Marju Külaots

Aitäh Eesti Paralümpiakomiteele, Tallinna Linnale ja Nõgel-ile, kes aitasid turniiri läbi viia.