Gerardo`s Toys/Neemeco pääses karikavõistlustel veerandfinaali, Meistriliigas võttis võidu Audentese SG/Noortekoondis

Naiste karikavõistlustel selgus täna viimane veerandfinalist, kelleks on Gerardo`s Toys/Neemeco. Naiste Meistriliigas võttis võidu Audentese SG/Noortekoondis.

Kahe esiliigas mängiva naiskonna Sparta ja Gerardo`s Toys/Neemeco otsustav vastasseis karikavõistluste veerandfinaalkoha eest lõppes sarnaselt avamängule Gerardo`s Toys/Neemeco paremusega, kui eelringi esimese mängu 3:2 võidu järel saavutati kodusaalis peetud kordusvaatuses 3:0 (14, 17, 16) võit.

28 tõstet saanud ja neist 10 realiseerinud Silja Ostrov panustas võitu 13 punkti. Kädi Böckler lisas võõrustajatele 10 silma. Külaliste poolel keegi kahekohalise resultaadini ei jõudnud, resultatiivseimana märgiti Tatjana Puzõnja kontosse 9 punkti.  Sparta naiskond jäi eelkõige hätta võõrustajate pallingutega, kui endale lasti lüüa 12 ässa. Sparta mängijate arvele kogunes vaid üks ässpalling.

Veerandfinaalis läheb Gerardo`s Toys/Neemeco kokku eelmise aasta finalist Audentese SG/Noortekoondisega. Ülejäänud veerandfinaalides kohtuvad Viljandi Metall ja Rae Spordikool/Viaston, Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja TBD-Biodiscovery Tartu ning Tartu Ülikool/Bigbank ja tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse.

Naiste Meistriliigas pidas enda esimese mängu Rae Spordikool/Viaston, kes võõrustas Audentese SG/Noortekoondist. Pärast tasavägist avageimi pani Audentese SG/Noortekoondis enda paremuse selgelt maksma, noppides 3:0 (23, 17, 14) võidu.

Silmapaistva etteaste teinud Nora Lember sai 21 tõstet, millest maha õnnestus lüüa 14 (67%). Lisa tuli ka kolme pallinguässa näol. Sonja Siimson lõpetas mängu 13 punktiga, realiseerides rünnakuid 69-protsendiliselt. Maria Säästla tõi võõrustajatele 15 punkti.

Täiseduga jätkav Audentese SG/Noortekoondis tõusis kuue punktiga turniiritabeli tippu, edestades samuti kuus punkti kogunud Tartu Ülikool/Bigbanki ja neli punkti teeninud Barrus/Võru Võrkpalliklubi.

Naiste karikavõistluste tulemused on nähtavad SIIN.

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.