TÜ/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis astusid sammu poolfinaali suunas

Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis alustasid naiste Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeriat edukalt, kui avamängu võiduga jõuti poolfinaali lävele. Veerandfinaalid peetakse kahe võiduni.

Kodusaalis mänginud Tartu Ülikool/Bigbank külla sõitnud Viljandi Metallile geimi ei loovutanud, saavutades Ave Kuuse 13 punkti toel 3:0 (25:15, 25:19, 25:14) võidu. Liisbet Pill lisas võitjatele 10 ja Annabel Huik 9 punkti. Maria Allik tõi kaotajatele 9 punkti.

Põhiturniiril kolmandaks tulnud TÜ/Bigbank pani võidule aluse eduka rünnakuga, lüües punktiks 43% rünnakutest. Viljandlannade rünnakuefektiivsus oli 26%. Tartu esindus kogus blokis kaheksa ja servil üheksa punkti, Viljandi naiskond vastavalt kolm ja kolm punkti. Servivigu kogunes mõlemale naiskonnale kaheksa. Mängu kordust saab vaadata siin. Seeria korduskohtumine on kavas 12. märtsil kell 19.30 Viljandi spordihoones ja vajadusel kolmas vastasseis 14. märtsil kell 19 Tartus.

Raske võiduga alustas veerandfinaali põhiturniiri neljas naiskond Audentese SG/Noortekoondis, mängides kodupubliku abiga 3:2 (25:14, 23:25, 25:22, 12:25, 17:15) üle põhiturniiri viienda TBD Pharmatech/Kastre. Seejuures jõudsid külalised viiendas geimis 10:14 kaotusseisust ka matšpallini, kuid seda realiseerida ei suutnud.

Nora Lember panustas võitu 19, Caterina Cicetti 14, Liisa Põldma 12 ja Roosi Brigita Toom 10 punkti. Külaliste resultatiivseimaks tõusis 16 punkti kogunud Kairin Tammel. Lill Kandimaa assisteeris 14, Lisette Loos 12 ja Berit Hiie 9 punktiga.

Tasavägist mängu lõpptulemust kinnitavad ka peamised statistilised näitajad – rünnakuefektiivsus 35%-32% ja blokipunktid 10-7 Audentesele ning serviässad 10-9 TBD Pharmatech/Kastrele. Samuti oli kaotajatel parem positiivne servi vastuvõtt (41%-31%). Samad naiskonnad kohtuvad teistkordselt juba homme kell 19 NET spordihallis.

8. märtsil kell 19 toimub Pärnu spordihallis Pärnu Spordikooli ja TalTechi veerandfinaalseeria teine mäng. Esimese vastasseisu võitis 3:0 tulemusega TalTech. Koha poolfinaalis on kindlustanud Rae Spordikool/VIASTON.