Cronimet liiga finaal on Eesti siseasi: Selver/TalTech kohtub homme kullamängus tiitlikaitsja Tartu Bigbankiga

Tiitlikaitsja Tartu Bigbank jõudis Cronimet liiga finaali, kui sai poolfinaalis Daugavpilsi Ülikooli/Ezerzeme vastu 3:1 (22:25, 25:17, 25:20, 25:20) võidu ja pääses seega kolmandat aastat järjest finaali. Kullamängus kohtub Bigbank laupäeval kell 20.00 Selver/TalTechiga.

Mängu algus Alar Rikbergi hoolealuste jaoks kõige paremini ei sujunud ja nii leiti end 4:9 kaotusseisust ja peatreener kasutas esimest mõtlemisaega. Geimi keskel säras blokis korduvalt Mart Naaber, viies Tartu ette 16:15, ent geimi lõpp läks nugade peale. Daugavpils haaras seal 21:19 edu ja suutis lõpus parem olla 25:22. Teine geim algas tasavägiselt ja seal suutsid tartlased vahe sisse teha geimi teises pooles, võttes nüüd omakorda üsna kindla 25:17 võidu.

Kolmas vaatus kulges tasavägiselt geimi keskpaigani, kus heas hoos Timo Lõhmus oma meeskonna 15:12 ette viis. Lõhmuse ja Andris Širjakovsi vedamisel võideti see geim 25:20 ning oldi geimivõidu kaugusel finaalist. Neljas vaatus oli põnev ja tasavägine, Bigbanki 16:15 seisul kasutas Rikberg veel mõtlemisaega, et mäng kindlamalt enda kasuks tüürida. Eerma blokk tõi tabloole numbrid 18:15 ehk andis kolmepunktilise edu ning seda enam ei loovutatud ja nii pääses Bigbank 25:20 geimivõiduga kolmandat aastat järjest finaali.

Valuvaigistite toel mängima pidanud Tartu Bigbanki nurgaründaja Martti Juhkami kiitis liidrirolli haaranud Lõhmust. “Täna läbi minu polnud väga võimalik mängida ja Timo oli tõeline liider ning vedas meeskonna võiduni. Alguses lasime vastase domineerima, ent tegelikult püüdsime nad üsna ruttu kinni, aga siis tegime ise palju vigu ja andsime selle geimi ära.Tegelikult oli selge, et kui me natukenegi hoiame mingit kvaliteeti, siis oleme me parem meeskond. Homme läheme lahingut andma, aga selge see, et Selver on tahtmist täis ja midagi lihtsalt meile anda ei taha,” kommenteeris Juhkami.

STATISTIKA: Andris Širjakovs tõi võitjatele 21 (+16) ja Timo Lõhmus 20 (+14) punkti, 10 silma (+4) lisas Daniel Matheney. Bigbanki vastuvõtt oli 61% ja rünnak 46%, blokist saadi 18 punkti (5 blokki panid nii Mart Naaber kui Matheney) ja servil löödi 3 ässa ja eksiti 15 servil.

Daugavpilsi resultatiivseimaks tõusis 15 punktiga (+2) Eriks Voronko. Läti klubi vastuvõtt oli 44% ja rünnak 42%, blokist saadi 11 ja servilt 2 punkti (10 viga).

Daugavpils kohtub kell 14.30 pronksimängus Jekabpilsi Lušiga.