Toobal veel riskima ei hakka, Rikberg timmib vormi

Pühapäeval, 13. märtsil kell 17.00 toimub Tallinnas Sõle spordihoones teine mäng Credit24 Eesti meistrivõistluste poolfinaalseerias Tartu Bigbanki ja Tallinna Selveri vahel.

Kohtumist näeb otsepildis Duo 5 ja Postimehes.

13. märts kell 17.00 (Sõle SH) Tallinna Selver – Tartu Bigbank (vaata live-skoori)

Vaata ajakava.

Avamängus saadud 3:0 võiduga seerias edu haaranud Tartu meeskonna peatreener Alar Rikberg usub, et hoolealused toibuvad väikesest pingelangusest päev-päevalt. “Kogu meeskond on pärast Credit24 Meistriliiga võitu veidi emotsionaalselt järele andnud, aga on juba näha, kuidas sel nädalal iga päevaga suudame juurde panna. Timmime oma vormi poolfinaali edukaks lõpetamiseks ja finaalideks,” sõnas Rikberg.

“Selge on, et kui Selveril on põhimehi puudu, siis on nende koosseis liiga õhuke või meie tase nii hea, et ka oma keskmise korraliku mänguga on meie ülekaal selge,” lisas peatreener, kes ootab trenni tagasi kolme haiguste tõttu eemal olnud meest. “Mul ei olnud ju avamängus nurgas ega libero kohale vahetusi, loodan, et teises mängus on nad olemas.”

Selveri meeskond pidi avakohtumises hakkama saama kahe põhimeheta, sest hüppeliigese vigastusega jäid eemale nii nurgaründaja Denis Losnikov kui tempomees Mihkel Varblane. Peatreener Andres Toobal kasutas seetõttu nurgas hoopis tavapäraselt diagonaalis tegutsevat Mihkel Nuuti, kes sai enam-vähem hakkama.

“Nuut oli okei, teadsime ju, et eks me vastuvõtul seetõttu veidi kannatame, aga rünnakul polnud viga. Teatud hetkedel jäid meil mingid asjad kommunikatsiooni taha – mingid pallid kukkusid maha, mille oleks pidanud kaitses kätte saama. Aga tekkisid ebakõlad, keegi tahtis kedagi katta jms. Võitlust oli, aga eks mehed olid harjumatus olukorras kohati,” selgitas Toobal.

“Pühapäeval proovime uuesti. Tartu on hea meeskond ja nad lahendavad hästi, kui serv on käes. Peame serviga rohkem suruma, siis on edu lootus suurem.”

Losnikovi ja Varblase osas ütles Toobal: “Nendega vaatame päev korraga. Seeria ei lõpe veel pühapäeval ära ja me ei hakka veel riske võtma. Eks trennides näeme, kas nad saavad hüpata ja milline seis täpselt on.”

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: