Avo Keel ja Läti jõudsid alagrupist edasipääsule väga lähedale, Eesti väike võimalus säilis

Avo Keele juhendatav Läti võrkpallikoondis kaotas küll täna D-alagrupi mängus 0:3 (18:25, 14:25, 17:25) Prantsusmaale, ent kuna päeva esimeses kohtumises alistas Horvaatia 3:1 Slovakkia, on lätlastel suur võimalus edasipääsuks.

Läti kaheksandikfinaali jõudmist ohustaks vaid see, kui Eesti suudaks homme alistada olümpiavõitja Prantsusmaa ja Slovakkia üle olla Saksamaast. Eesti peab edasipääsuks alistama Prantsusmaa.

Alagrupi liider on nelja võidu ja 12 punktiga Prantsusmaa, Saksamaal on teisena samuti 3 võitu ja 9 punkti. Horvaatia on kolme võidu ja 7 punktiga kolmas ja Läti ühe võidu ja 5 punktiga neljas. Ühe võidu ja 3 punktiga Eesti on viies ja Slovakkia (üks võit, 3 punkti) kuues.

Esmalt arvestakse võitude arvu, seejärel punkte ning seejärel geimide suhet.

Läti eestlasest peatreener Avo Keel viis lõunanaabrite meeskonna pärast 1995. aastat esmakordselt EM-finaalturniirile ja nüüd on lähedal ka edasipääsule, kuigi ise ta end veel ses osas kindlalt ei tunne. Tänase kiire 0:3 kaotuse kohta sõnas Keel: “See ongi tasemevahe, seal pole midagi teha. Kohati kaotasime võrgu peal isegi oma mehe ära, keda rohkem jälgima pidime.”

Keel tunnistas, et tänase päeva esimene mäng Horvaatia ja Slovakkia vahel (mis oli Läti võimaliku edasipääsu osas oluline) mõjutas ehk veidi ka tema meeste keskendumist. “Jah, kui Horvaatia siin neljanda või viienda matšpalli võitis, eks me kõik närveerisime selle üle. Aga veelkord, ma ei ruttaks sündmustest ette – meil on homme kaks tegurit, mis peavad meie kasuks langema,” sõna Keel edasipääsu osas.

D-alagrupi mängud:

9. septembril kell 17.00 Saksamaa – Slovakkia (otsepilt Eurovolley.TV)

9. septembril kell 20:00 Eesti – Prantsusmaa (otsepilt Duo 5 ja Postimees.ee)

Vaata detailset tabeliseisu.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: