Viljandi Metall tõusis teiseks

Viljandi Metall tõusis naiste Meistriliigas kolmandalt kohalt teiseks, kui turniiritabeli neljanda võistkonna Rae Spordikool/VIASTONi vastu võeti kolm võidupunkti.

Kodusaalis mänginud Viljandi võitis esimese geimi 25:20, kuid kaotas teise 19:25 tulemusega. Kolmanda geimi 25:23 ja neljanda 25:16 paremusega läks viljandlannadele kirja 3:1 (25:20, 19:25, 25:23, 25:16) mänguvõit.

Kerttu Lääne panustas 28-protsendilise rünnakuefektiivsuse juures võitu 18 (+10), Renate Pikk 16 (+10) ja Kelly Metsamärt 14 (+3) punkti. Külaliste mänguvankrit vedanud Merili Kõrvel lõpetas kohtumise 20 ja Mirjam Karoliine Kask 10 punktiga. Rünnakuid lahendasid võitjad 30- ja kaotajad 24-protsendiliselt, blokipunkte märgiti Viljandi võistkonnale kümme ja Rae Spordikool/VIASTONile kolm.

Turniiritabelis teiseks tõusnud Viljandi Metall on 11 mänguga kogunud 20 punkti, ühe mängu vähem pidanud Tartu Ülikool/Bigbankil on kolmandana kirjas samuti 20 punkti. Viie võidu kõrvale kuuenda kaotuse saanud Rae Spordikool/VIASTON on neljandana saavutanud 14 punkti. 7. veebruaril kell 19.30 võõrustab tabeli kuues naiskond TBD Pharmatech Tartu linnarivaal Tartu Ülikool/Bigbanki.