Võru Barrus sai Tartu Bigbanki üle 3:2 võidu ja teine finalist selgub otsustava mänguga

Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria Tartu Bigbanki ja Võru Barruse vahel leiab lahenduse otsustavas viiendas kohtumises, sest täna pidi kodusaalis ligi 1200 pealtvaataja ees mänginud Tartu leppima 2:3 (25:21, 26:28, 28:30, 25:18, 11:15) kaotusega.

Seeria avalahingu võitis Võru meeskond 3:1, teises sai Tartu 3:2 võidu ja kolmandas oli 3:0 parem samuti Tartu. Nüüd on seis seega 2:2 ja ülipõneva seeria viies ning otsustav kohtumine toimub 26. märtsil kell 19.00 Võrus.

Tänane mäng kulges mõlemalt poolt tõusude ja mõõnadega. Kohtumist alustas paremini kodusaalis mänginud meeskond, teenides avageimis 11:11 seisult 3 vastuseta punkti ja seda enam käest ei antud – geim kuulus Tartule 25:21. Teises geimis jäi Võru kohe kaotusseisu ja püsis seal, kuni geimi lõpu eel suudeti viigistada 17:17 ja otsustavad hetkeded möödusid punkt-punktis. Lõpuks suutis Kristo Kollo Võrule järjekordse geimpalli tuua seisul 27:26 ja geimi lõpetas Barruse serviäss – 28:26.

Kolmas vaatus algas tasavägiselt, 9:9 seisult sai Barrus ette 11:9 ja geimi keskel haarati Kollo rünnaku järel 15:12 edu. Seda suudeti hoida pikalt – Renato Santose rünnak andis Võrule 23:20 eduseisu, ent tartlased suutsid ikkagi geimi lõpu hulluks ajad, jõudes 23:23 viigini. Edasi käis tõeline triller, kus lõpuks tõmbasid pikema kõrre Võru mehed ja võitsid selle vaatuse 30:28.

Neljandas geimis läksid Alar Rikbergi hoolealused eest geimi keskel, mil Mart Naabri punkt tabloole 15:12 seisu manas. Geim Tartule 25:18. Aga Barrus ei murnud ka sellest ja viiendas pääses Barrus Andris Širjakovsi serviveast ette 8:6. Punktist lähemale Bigbank enam tulla ei suutnud ja Santose rünnak lõpetas geimi Võrule tulemusega 15:11 ja mäng seega Võrule 3:2.

STATISTIKA: Renato Santos vedas Barruse rünnakuid, tuues 29 punkti (+17), Kristo Kollo arvele jäi 16 punkti (+3) ja 5 blokki pannud Shonari Hepburn lisas 9 silma (+2). Barruse vastuvõtt oli 54%, rünnak 41%, blokist saadi 13 ja servilt 6 punkti (eksiti 20 servil).

Bigbanki poolel panustas Timo Lõhmus 19 punkti (+5), 18 silma (+13) jäi Daniel Matheney arvele ja 16 (+11) lisas Mart Naaber. Vastuvõtt oli 45% ja rünnak 44%, blokist teeniti 11 ja servilt 4 punkti (23 viga).