Kaotusseisust välja tulnud Pärnu Spordikool võttis magusa võidu

Naiste Meistriliiga tänased mängud pakkusid võidurõõmu Viljandi Metallile ja kahel eelmisel hooajal esiliigas triumfeerinud Pärnu Spordikoolile. Seejuures tuli Pärnu naiskond välja kaotusseisust.

Kodupubliku ees mänginud Viljandi Metall võitis Viimsi/Tallinna Ülikooli vastu avageimi 25:21, kuid kaotas teise 23:25 tulemusega. Seejärel võõrustajad külalistele võimalust ei jätnud, võites kolmanda geimi kindlalt 25:16 ja neljanda 25:14 resultaadiga, mis tähendas viljandlannade 3:1 (25:21, 23:25, 25:16, 25:14) mänguvõitu.

Renate Pikk sai Viljandi võistkonna ridades 45 tõstet, millest punktivõiduga lõppesid 19 (42%). Lisa tuli nelja blokipunkti ja kolme serviässa näol. Pluss-miinus arvestuses jäi Pikk 17-ga plussi. Kelly Metsamärt assisteeris 14 ning Maria Allik ja Kaisa Rei võrdselt 10 punktiga. Seitsme blokipunktiga säranud Johanna Sova tõi Tallinna võistkonnale 13 ja Stefi Siht 11 punkti.

Kui viljandlannad jäid servil 10 punktiga plussi, lüües ühe eksimsue juures 11 ässa, siis kaotajad jäid neljaga plussi – ühegi eksimuse kõrvale kogunes neli ässa. Rünnakuid lahendasid võitjad 36- ja kaotajad 23-protsendiliselt.

Koduses Pärnu spordihallis BARRUS/Võru Võrkpalliklubi võõrustanud Pärnu Spordikool jäi tasavägises avageimis külalistele 22:25 alla, kuid teine geim lõppes kodupubliku rõõmuks Pärnu esinduse 25:23 paremusega. Kolmandas geimis oli koduvõistkond edukam 25:16 ja neljandas 25:14 tulemusega, mis tähendas viimastel hooaegadel esiliigas pallinud Pärnu võistkonna 3:1 (22:25, 25:23, 25:16, 25:14) mänguvõitu. Kohtumise statistika kättesaadav ei ole.

Pärnu võrkpallipubliku jaoks lisab võidule väärtust teadmine, et viimati osales suvepealinna naiskond Meistriliigas enam kui 10 aastat tagasi – hooajal 2011/2012 võistles Meistriliigas Pärnu Võrkpalliklubi.

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN