Viljandi, Selver ja Tallinna Ülikool pöörasid kaotusseisu võiduks

Meeste esiliigas tehti täna algust kolme veerandfinaalseeriaga, kui kaheksast veerandfinalistist käis väljakul kuus.

Favoriitidest teenis võidu põhiturniiri kolmas Viljandi Võrkpalliklubi, mängides võõrsil 3:1 (22:25, 25:23, 25:20, 25:22) tulemusega üle põhiturniiri kuuenda meeskonna EMÜ/Structura. Hergo Hansman panustas tiitlikaitsja võitu 17 punkti, Rauno Kink tõi EMÜ/Structura resultatiivseimana 15 punkti. Mängu kordus on nähtav siin.

Üllatust ei pakkunud ka Võrus toimunud kohtumine, milles Danpower/Võru Võrkpalliklubi jäi 1:3 (25:21, 13:25, 21:25, 21:25) resultaadiga alla Tallinna Ülikoolile. Põhiturniiril saavutas Danpower/Võru Võrkpalliklubi kaheksanda ja Tallinna Ülikool esikoha. Tanel Uusküla kogus võitjate ridades 20 ja Mart Mandel kaotajate poolel 18 punkti.

Tõeline põnevusetendus rullus lahti Kiili spordihoones, kus põhiturniiril viiendaks tulnud Estnor/Kiili võõrustas põhiturniiri neljandat Selver Tallinn Spordikooli. Põhiturniiril Kiilis toimunud mängus Selverile kaotanud Estnor/Kiili ei suutnud võiduni jõuda ka veerandfinaalseeria avavaatuses, leppides 2:3 (27:25, 20:25, 19:25, 25:22, 11:15) kaotusega. Sten Vahtras tõi võitjatele 23 punkti, Madis Parrol rõõmustas kodupublikut 16 punktiga.

Kahe võiduni peetavate veerandfinaalseeriate korduskohtumised on kavas 18. märtsil põhiturniiril kõrgema koha saanud võistkondade kodusaalis. Vajadusel kolmandad kohtumised toimuvad 19. märtsil.