Aadu Luukase karikas: Viljandist teistkordselt jagu saanud TalTech jõudis poolfinaali

Täna selgus Aadu Luukase karikavõistluste kolmas poolfinalist, kui veerandfinaali kordusmängus alistas TalTech esiliigas mängiva Viljandi Võrkpalliklubi.

Avamängu oli TalTech võitnud 3:0, täna oli pealinna klubi võidutulemuseks 3:2 (25:13, 25:22, 18:25, 21:25, 15:11). Seega pääses kaks võitu teeninud TalTech järgmisse ringi.

TalTechi peatreener Janis Sirelpuu andis pärast kaht geimivõitu võimaluse ka vahetusmeestele. Võitjate resultatiivseim oli 18 punktiga (+10) Mihkel Tanila, 10 silma (+6) lisas Valentin Kordas. TalTechi vastuvõtt oli 46%, rünnak 44%, blokiga teeniti 15 ja serviga 8 punkti (eksiti 17 pallingul).

Viljandi VK edukaim oli 24 punktiga (+9) Meelis Kivisild (sh viis ässa), 15 punkti (+10) panustas Siim Ennemuist. Viljandi meeskonna vastuvõtt oli 38%, rünnakuid realiseerisid Tauno Lipu hoolealused 39-protsendiliselt, blokist saadi 10 punkti ning servil löödi 11 ässa (eksimusi kogunes pallingul 13).

TalTechi poolfinaalivastane selgub laupäeval, mil oma teise veerandfinaalmängu peavad Bigbank Tartu ja LotusTimber/Neemeco. Mäng Tartu Ülikooli spordihoones algab kell 14.00. Selle paari avamängu võitis 3:0 Bigbank. Edasi pääseb kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Karikafinaal toimub nii naistele kui meestele 22. detsembril meestest kõrgema asetusega (2018/2019 EMV) finalisti kodusaalis, saali puudusel või muul põhjusel loobumisel teise asetusega võistkonna kodusaalis.

Vaata ajakava ja tulemusi.

Ülemise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

Saaremaa VK  –  Tallinna Ülikool, edasi pääses Saaremaa VK
11.10 kell 17.00 Kuressaare SH 3:0 (25:14, 25:16, 25:9)
28.10 kell 20.00 Tallinna Ülikooli SH 0:3 (19:25, 12:25, 24:26)

Selver Tallinn  –  Pärnu VK, edasi pääses Selver Tallinn
08.10 kell 19.00 Pärnu SH 1:3 (22:25, 25:16, 22:25, 23:25)
24.10 kell 17.00 Audentese SH 3:1 (25:19, 25:27, 25:18, 25:18), kuldne geim 15:9