Uue koosseisuga rahvusnaiskond alistas teises kontrollmängus Rumeenia 3:1

Täna läks Eesti rahvusnaiskond kontrollkohtumises teistkordselt vastamisi Rumeeniaga ja sai 3:1 (29:27, 25:22, 19:25, 25:21) võidu.

Kui eile olid platsil põhikoosseisu mängijad, siis täna andis peatreener Alessandro Orefice võimaluse teistele ja Eesti algkoosseisus jooksid väljakule Häli Vahula, Kadi Kullerkann, Nora Lember, Salme Adeele Hollas, Liisbet Pill, Kätriin Põld, libero Janelle Leenurm. Ka Rumeenial olid platsil teised mängijad kui eile, muuhulgas mängis osa kohtumisest vastaste meessoost treener, sest neil polnud piisavalt mänguvalmis nurgaründajaid.

STATISTIKA: Eestile tõi Kadi Kullerkann täna 24 punkti (+17), Nora Lember lisas 19 punkti (+6) ning Salme Adeele Hollas ja Kätriin Põld kumbki 10 punkti (+3 ja +5). Eesti naiskonna vastuvõtt oli 45% ja rünnakuid lahendati 47-protsendiliselt, blokipunkte kogunes 12 (4 blokki pani Põld ja 3 Lember) ning servil löödi 7 ässa (neist 3 lõi vahetusest sekkunud Merilin Paalo) ja tehti 15 viga.

Rumeenia parim oli täna 26 silmaga (+17) Iuna Zadorojnai. Rumeenia vastuvõtt oli 52%, rünnak 45%, blokist saadi 6 ja servilt 5 punkti (eksiti 8 pallingul).

Avageimis viis Hollase rünnak kodunaiskonna ette 9:6, ent õige pea olid rumeenlannad omakorda peal 10:9. Geimi keskel pääses Rumeenia juba neljapunktilisse eduseisu, ent Eesti jõudis Kullerkannu võimsa rünnaku järel punkti kaugusele (16:17) ja servima tulnud Merilin Paalo äss seadis jalule viigi. Geimi lõpp kulges punkt-punktis, Eesti jõudis geimpallini esimesena, ent ei suutnud mitut geimpalli realiseerida. Lõpuks suutis geimi 29:27 võita Eesti naiskond.

Teine vaatus kulges tasavägiselt. Hollas seadis jalule 17:17 viigi ning Põllu rünnak andis seejärel kodunaiskonnale minimaalse edu. Geimi lõpus pääseid rumeenlannad omakorda juhtima 22:20 ja Orefice võttis mõtlemisaja. Eestlannad viigistasid ja taas lõi servima tulnud Paalo ässa, viies Eesti ette 23:22 ja uuesti võeti time-out. Geimpalli sai Eesti seisul 24:22 ning selle realiseeris Hollas – 25:22 geim Eestile.

Kolmas geim algas paremini Rumeenia poolelt, kes läksid Eesti rünnakueksimuse järel 8:4 juhtima. Geimi keskel pääses külalisnaiskond taas nelja punktiga ette, ent eestlannad jõudsid 15:17 seisuni, aga siis kärises vahe 21:16-le. Geimi lõpus sekkusid Kertu Laak ja Karolina Kibbermann. Geimi võitis ikkagi Rumeenia, tulemuseks 25:19.

Neljas vaatus algas Eesti naiskonna dikteerimisel, kui haarati 12:9 edu. Rumeenia võitles end aga 12:12 seisuni ning Orefice kutsus mängijad mõtlemisajale. Mänguaega sai ka Eliise Hollas, kelle hea serviseeria toel pääses Eesti 17:15 ette ning tema noorema õe Salme Adeele Hollase edukas rünnak suurendas vahet veel punkti võrra ning sellele järgnes serviäss Kullerkannu esituses – 19:15. Aga Rumeenia tuli punkti kaugusele (21:20), sundides Eesti peatreenerit taas mõtlemispausile. Eliise Hollase blokk tõi meile aga esimese matšpalli seisul 24:21 ja see ka realiseeriti. Geim meile 25:21 ja mäng 3:1.

Kontrollmängud Rumeeniaga:

27. juuli (Paide, E-Piim SH) kell 18.00 Eesti – Rumeenia 0:3 (17:25, 17:25, 24:26), lisageim 23:25