Rahvusnaiskond alistas Toobali peatreeneridebüüdil Läti

Eesti naiste koondis pidas täna TalTechi spordihoones kevade esimese kontrollkohtumise, kui vastamisi mindi Lätiga. 3:1 (25:8, 26:28, 25:22, 25:23) jäi peale Eesti. Kokkuleppel mängiti ka viies geim, mille võitis samuti Eesti naiskond tulemusega 25:15.

Homme kell 14.00 mängitakse TalTechi spordihoones sama vastasega uuesti. Otsepilti näeb volley.ee Facebooki lehe vahendusel.

Täna tegid koondise ridades debüüdi kolm noort – Mirjam Karoliine Kask, Karlotta Kattai ja Johanna Sova. Mänguaega andis peatreener Andres Toobal kõigile 18 mängijale.

STATISTIKA: Eesti resultatiivseimaks kerkis 14 punktiga (+3) Kristiine Miilen, Mirjam Karoliine Kask ning Kertu Laak lisasid kumbki 12 punkti (+10 ja +5), 9 silma (+6) panustas Liis Kiviloo ja 8 (+3) Nette Peit.

Eesti naiskond lõi servil 22 ässa (12 viga), blokist teeniti 11 punkti (4 blokki sai kirja Sova). Eesti vastuvõtt oli 29% ja rünnak 40%.

Läti naiskonna parim oli 27 punktiga (+19) Marta Levinska. Läti vastuvõtt oli 27% ja rünnak 36%, blokist saadi 10 ja servilt 4 punkti (17 viga).

Eesti alustas koosseisus Melissa Varlõgina, Kertu Laak, Kristiine Miilen, Silvia Pertens, Johanna Sova, Liis Kiviloo, libero Janelle Leenurm. Avageimi kontrollisid eestlannad ülikindlalt – Laagi blokk andis kodunaiskonnale 9:4 edu ja lõppskooriks jäi 25:8.

Teises vaatuses saatis peatreener Andres Toobal platsile Mirjam Karoliine Kase (Sova asemel) ja Marily Lassi (Leenurme asemel). See geim kulges tasavägisemalt, geimi keskel haarasid lätlannad Silvia Pertensi serviveast 15:12 edu, ent Eesti viigistas ja läks siis omakorda Liis Kiviloo rünnaku järel 22:20 ette. Lõpp kulges punkt-punktis ja lõpuks jäid 28:26 peale lõunanaabrid.

Kolmandas geimis saatis Toobal uute mängijatena platsile Karolina Kibbermanni (Varlõgina asemel), Nette Peidi (Pertensi asemel) ja Kadri Kangro (Lassi asemel). Peidi blokist auti rünnak andis Eestile 12:8 edu, mida suurendas kohe veel punkti võrra Kibbermanni äss. Geimi keskel viigistas Läti aga 16:16. Laagi õnnega pooleks serviäss andis Eestile 20:18 eduseisu, ent külalised viigistasid omakorda ässa järel 20:20. Geimpalli sai Eesti Peidi punktist seisul 24:22 ja geim võideti 25:22.

Neljandas tulid meie poolelt väljakule Kibbermann, Laak, Miilen, Peit, Kask, Liisbet Pill ja Leenurm. Kask ja Peit viisid Eesti naiskonna 14:9 juhtima ja seda edu käest ei antud. Geimi teises pooles sai mänguaega ka Häli Vahula. Samuti vahetusest sekkunud Carmel Vares tegi seisuks 22:18, ent Läti tuli punkti kaugusele – 24:23. Geim läks siiski Eestile tulemusega 25:23 ja mäng seega 3:1.

Mängiti ka viies geim. Eesti poolel alustasid seda Vahula, Vares, Nora Lember, Sova, Karlotta Kattai ja Lass. Vares viis Eesti ette 6:1, Sova blokk seadis geimi keskel seisuks 15:7. Mänguaega said ka Salme Adeele Hollas ja Kangro. Geimi võitis kindlalt Eesti noor koosseis tulemusega 25:15.