U20 neidude koondis püüab EM-finaalturniiri piletit Saksamaal

Eesti neidude U20 koondis alustab selle nädala lõpus Euroopa meistrivõistluste valiksarja teise ringi turniiri Saksamaal Kienbaumis.

Jaanuaris valiksarja avaringist edasi pääsenud naiskonna vastaseks on C-alagrupis Soome, Saksamaa ja Ukraina. Kokku on viis alagruppi, finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ning lisaks kõikide alagruppide peale kolm paremat teise koha saajat.

Peatreener Marko Mett sõidab turniirile sooviga edasipääsu püüda, kuigi selleks tuleb teha väga head esitused. “Kogu koosseis on saanud naiste liigas korraliku karastuse ja mitmed mängivad ka klubihooajal samades võistkondades. Kuigi praegu on olnud väga tihe võistlusgraafik ja ühiseid trenne väga palju teha ei saanud, siis usun, et koostöö osas suuri muresid ei teki. Võrreldes jaanuarikuise esimese ringi turniiriga on meil nüüd rohkem sügavust, on mitmed lisandujad ning rohkem vangerdamisruumi ja võimalusi vahetusteks. Eesmärgiks ei saa panna vähemat kui edasipääs, kuigi see saab olema raske,” sõnas peatreener.

“Vastased on muidugi väga tugevad, eelkõige Saksamaa ja Ukraina, aga ka Soomel on hea aastakäik. Teises ringis nõrku vastaseid polegi ja selge see, et peame seal edu saavutamiseks tegema mitu ülihead esitust. Naabreid tahaks muidugi alati võita. Loodan, et me võitleme ja anname endast parima,” lisas Mett.

Naiskonna koosseis: Anni Põldma, Grete Jürgenson, Maarja Allik, Merili Kõrvel, Karlotta Kattai, Nora Lember, Liisa Põldma, Karmen Tugedam, Kaisa Rei, Johanna Sova, Lill Kandimaa, Emma Vilberg, Carmel Vares, Janelle Leenurm.

Peatreener Marko Mett, abitreener Sten Esna, statistik/mänedžer Karlo Remy Kallend füsioterapeut Annabel Kutman.  

Eesti mängude ajakava:

5. aprill kell 19.00 Saksamaa – Eesti

6. aprill kell 16.00 Ukraina – Eesti

7. aprill kell 16.00 Eesti – Soome

Vaata kõiki tulemusi ja ajakava. 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: