Kais ja Meius EMil veerandfinaali ei jõudnud, Jürgenson ja Maiste kaotasid play-offi avaringis

Kaur Erik Kais ja Rasmus Meius kaotasid Türgis Izmiris toimuvatel U20 vanuseklassi rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlustel 16 parema hulgas, saavutades kokkuvõttes 9. koha. Play-offi avaringis kaotanud Liisa-Lotta Jürgenson ja Laura-Liisa Maiste lõpetasid turniiri 17. kohaga.

F-alagrupis mänginud Kais ja Meius alustasid turniiri edukalt, võites esimeses kohtumises 2:0 (21:19, 21:19) tulemusega Karlis Abelitist ja Davis Teterist. Kaisi ja Meiuse võidule lisab kaalu asjaolu, et lätlastel oli turniiriks kuues asetus ja Abelitis võitis eelmisel aastal U-18 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali.

Teises mängus jäi meie esindus 0:2 (10:21, 23:25) resultaadiga alla Tšehhi võrkpalluritele Jakub Sepkale ja Tomas Semeradile ning kolmandas vastasseisus 0:2 (18:21, 14:21) tulemusega alagrupi võitnud sloveenidele Rok Možicile ja Rok Brackole.

Alagrupis kolmandaks tulnud Kais ja Meius läksid play-offi avaringis vastamisi A-alagrupi teisena lõpetanud Türgi paari Batuhan Kuru ja Necmi Ayberk Güllükiga, kes said turniiriks esimese asetuse. 39 minutit kestnud tasavägise mängu, mille mõlemad geimid lõppesid minimaalse vahega, kallutasid enda kasuks Kais ja Meius, kellele läks kirja 2:0 (23:21, 21:19) võit.

Play-offi teises ringis ehk 16 parema hulgas mängis Eesti võistkond Venemaa paari Aleksei Komissarenko ja Aleksandr Rukhmanoviga, kes võitis H-alagrupi, tagades sellega koha play-offi teises ringis. Ühepoolseks kujunenud kohtumises loovutas idanaabrite duo Kaisile ja Meiusele vastavalt 14 ja 12 punkti, teenides seega 2:0 (21:14, 21:12) võidu. Venemaa duo liikus võiduga edasi veerandfinaali, meie esindus lõpetas turniiri 9.-16. kohaga.

Jürgenson ja Maiste pidasid B-alagrupis kolm mängu, millest võiduga lõppes üks. Eesti duo alustas turniiri 2:1 (20:22, 24:22, 15:11) võiduga Leedu esinduse Skalve Krizanauskaite ja Gabija Straseviciute üle. Ka teises mängus viibisid eestlannad liival kolm geimi, kuid 1:2 (21:14, 16:21, 10:15) kaotusest Slovakkia võistkonnale Veronika Podhradskale ja Karolina Majernikovale pääsu ei olnud.

Reedel kohtusid Jürgenson ja Maiste Hollandi duo Brecht Piersma ja Desy Poiesziga, kellele jäädi 0:2 (14:21, 15:21) alla. Hollandlannad võtsid kolme võiduga alagrupis esikoha, eestlannad jõudsid kolmanda kohaga play-offi ehk 24 parema hulka.

Väljalangemismängude esimeses ringis kaotas Eesti duo 0:2 (9:21, 14:21) tulemusega H-alagrupis teiseks tulnud itaallannadele Valentina Gottardile ja Aurora Mattavellile, millega eestlannad jäid jagama 17.-24. kohta. Eelmisel aastal toimunud U-18 vanuseklassi EMil saavutas Mattavelli koos Margherita Tegaga neljanda koha.