Teist mängu järjest üle 40 punkti kogunud Kertu Laak tüüris Viljandi poolfinaali

Naiste Meistriliigas jõudis kolmandana poolfinaali Viljandi Metall, kes oli kahe võiduni peetud veerandfinaalseerias üle Barrus/Võru Võrkpalliklubist. Avamängu 3:2 võitnud Viljandi esindus võttis teises vastasseisus 3:1 võidu.

Avageim võõrsil mänginud Võrule midagi head ei tõotanud, kui 3:3 viigiseisult mindi edasi Viljandi esinduse dikteerimisel. Intriigi ei tekkinud ja geimi lõpus särasid tablool võõrustajate kindlad 25:18 edunumbrid. Teist geimi paremini alustanud külalised haarasid 6:4 eduseisu, kuid otsustavatele punktidele mindi koduvõistkonna 20:17 eduseisus. Seejärel jäid võrulannad 20:22 kaotusseisu, kuid suutsid mängu tagasi tulla ja võita viis järjestikust punkti – tasuks 25:22 geimivõit.

Ka kolmandas geimis hoidis initsiatiivi Võru naiskond, asudes 20:16 ja 21:18 seisuga juhtima. Otsustavatel hetkedel oli kindlam koduvõistkond, kes teenis 25:23 geimivõidu. Neljandas geimis võrulannad enam vastupanu osutada ei suutnud, kogudes vaid 14 punkti, mis tähendas viljandlannade 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:14) mänguvõitu.

Sarnaselt seeria avamängule ei leidnud Võru esindus rohtu Kertu Laagi vastu, kes säras rünnakul 60-protsendilise efektiivsusega (55-st 33) ja lõpetas kohtumise 41 (+29) punktiga. Seeria avamängus kogus Laak 42 punkti. Merilin Salben aitas võitjaid 11 punktiga. Aigi Jukk tõi külalistele 15 ja veebruarikuu parim mängija Salme Adeele Hollas 14 punkti.

Rünnakul ja pallingu vastuvõtul tegutsesid paremini võitjad, kes jäid peale vastavalt 48%-36% ja 55%-40%. Serviässasid märgiti Viljandi võistkonnale kaheksa ja Võru esindusele viis.

Täna kell 17 peavad Jüri Spordihoones veerandfinaalseeria korduskohtumise Rae Spordikool/VIASTON ja Audentese SG/Noortekoondis, avamängus võttis 3:1 võidu Audentese SG/Noortekoondis. Tänane mäng on internetis nähtav SIIN. Koha poolfinaalis on taganud põhiturniiri parim Tallinna Ülikool/Kikas ja teine Tartu Ülikool/Bigbank.