Teine poolfinaalseeria algas tasavägiselt: kaotusseisu jäänud Tartu võitis põnevusmängu

Naiste karikavõistluste teise poolfinaalseeria avamäng pakkus pealtvaatajatele põneva vastasseisu, mis lõppes Tartu Ülikool/Bigbanki võiduga Audentese SG/Noortekoondise üle. Teine finalist selgub pühapäeval.

Koduväljakul mänginud Tartu jäi kolmanda geimi järel 1:2 kaotusseisu, kuid võitis neljanda ja viienda ning saavutas 3:2 (-19, 22, -19, 19, 12) võidu. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Tartlannade mänguvankrit vedanud Ingris Suvi realiseeris 21 tõstet, kogudes mängu lõpuks üleplatsimängijana 25 punkti. Ligi pooled tartlannade blokipunktidest noppinud Laura Reiter lisas võitu 15 punkti. Reiteri kasuteguriks kujunes +13 ja Suvi omaks +12. Külaliste punktid jagunesid ühtlasemalt – Eva Liisa Kuivonen tõi 17, Kätriin Põld 15 (+14), Liisbet Pill 12 ning Elina Lebedeva ja Maren Mõrd 11 punkti.

Rünnakul näitasid võitjad 30-protsendilist ja kaotajad 29-protsendilist efektiivsust. Pallingu vastuvõtul oli omakorda kindlam Audentese SG/Noortekoondis, jäädes peale protsentidega 37-31. Blokipunkte kogusid tartlannad 11 ja serviässasid 8, kaotajate samad numbrid olid 17 ja 9.

Tegemist on naiskondade teise omavahelise kohtumisega tänavusel hooajal. Esimesel korral saavutas Tartu Balti liigas 3:0 (22, 14, 20) võidu. Teine finalist saab selgeks homme Audentese Spordihoones, kui kell 13 on kavas seeria kordusetendus. Audentese SG/Noortekoondis vajab edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu, 3:2 võidu korral mängitakse kuldne geim. Ülejäänud tulemused viivad finaali Tartu esinduse. Mängu otseülekanne on nähtav SIIN.