Tartu Ülikool/Bigbank sai Balti liigas esimese kaotuse

Naiste Balti liigas enam kaotuseta võistkondi ei ole, kui seni vaid võite tunnistanud Tartu Ülikool/Bigbank sai esimese kaotuse. Lisaks Tartu võistkonna üle mänginud Barrus/Võru Võrkpalliklubile oli Eesti võistkondadest edukas ka Tallinna Ülikool/Kikas. 

Kahe kaotuse kõrvale neljanda võidu saavutanud Tallinna Ülikool/Kikas külla sõitnud leedulannade Alytaus Prekyba-Paramale geimi ei loovutanud, teenides 3:0 (20, 21, 15) võidu. Rünnakul 63-protsendilise efektiivsusega silmapaistva etteaste teinud Maren Mõrd tõi võitjatele 15 (+10) ja Maret Kuuse 12 punkti. Võõrustajad lahendasid 54-protsendilise vastuvõtu juures rünnakuid 46-protsendiliselt, leedulannade vastuvõtt oli 42% ja rünnak 31%. Blokipunkte märgiti koduvõistkonnale viis ja külalistele kümme.

Johanna Sova intervjuu: 


Teise kaotuse saanud Audentese SG/Noortekoondis asus kohtumist turniiritabeli liider TK Kaunase vastu 25:20 geimivõiduga juhtima, kuid pidi lõpuks leppima 1:3 (20, -14, -24, -22) kaotusega. 49 tõstet saanud Eva Liisa Kuivonen lahendas neist 14 (29%) ja lõpetas kohtumise üleplatsimängijana 19 punktiga, näidates pluss-miinus arvestuses kasutegurit +5. Sonja Siimson lisas võõrustajate kontosse 12 punkti.

Kui vastuvõtul esines kindlamalt Audentese SG/Noortekoondis (30%-26%), siis rünnakul oli edukam Leedu võistkond (42%-30%). Blokis jäid võitjad peale nelja punktiga (10-6).

Seni ainsana vaid võite tunnistanud Tartu Ülikool/Bigbank ei suutnud ilusat seeriat jätkata, kui kodupubliku ees jäädi 1:3 (-25, -21, 21, -22) tulemusega alla teise võidu võtnud Barrus/Võru Võrkpalliklubile. Ühtlaselt esinenud võrulannade poolel kogus Anett Hollas 17, Margot Saharov 10, Hanna-Liisa Ilves 10, Salme Adeele Hollas samuti 10 ja Haide Haring 9 punkti. Tartu esinduse resultatiivseimaks tõusis 18 punkti noppinud Annabel Huik, Renate Pikk lõpetas vastasseisu 13 punktiga.

Mõlemal naiskonnal kogunes rohkelt pallinguvigu – Võru võistkonnal 16 ja Tartu naiskonnal 18. Rünnakul olid võistkonnad sisuliselt võrdsed, kui võitjad lahendasid rünnakuid 30- ja kaotajad 29-protsendiliselt. Mängu, mis ühtlasi läks ka Eesti meistrivõistluste arvestusse, kordus on nähtav SIIN.

Turniiritabelis kolmandaks tõusnud Tallinna Ülikool/Kikas on kogunud 11 ja viiendaks langenud Tartu Ülikool/Bigbank 9 punkti. Samuti 9 punkti noppinud Audentes SG/Noortekoondis on kuues ja seitse punkti kogunud Barrus/Võru Võrkpalliklubi seitsmes. TalTech/Tradehouse jätkab 12. kohal.

 

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: