Täht liitus Poola tippklubiga, Viiber liigub Prantsusmaa esiliigasse, Venno jätkab Kataris

Mitmed Eesti koondislased on endale järgmiseks hooajaks uue tööandja leidnud.

Robert Täht vahetab klubi Poola-siseselt ja hakkab mängima tippklubis Belchatowi Skras. Möödunud hooajal mängis Eesti koondise liider Rzeszowi Asseco Resovias, enne seda esindas nurgaründaja Itaalia tippu Perugiat. Veel on Täht mänginud Türgis Izmiri Arkases ning sellele eelnevalt mitu hooaega Poolas Lubini Cuprumis. Eestis on ta kaitsnud Valio Võru ja Tartu Bigbanki värve.

Koondise diagonaalründaja Oliver Venno jätkab ka tuleval hooajal Katari pealinna Doha klubis SC Police´is, kus ta pallis edukalt ka lõppenud hooajal. Venno veetis enne Katari minekut Türgis mitu aastat väga edukalt nii koduliigas kui eurosarjades. Alates 2018. aastast esindas ta Istanbuli Galatasarayd, enne seda kuulus Maliye Milli Piyango ridadesse ja Ankara Ziraat Bankasi ridadesse. Varem on ta esindanud Austria, Venemaa, Prantsusmaa, Saksamaa, Montenegro ja Sloveenia klubisid.

Lõppenud hooajal Selveris mänginud Kristo Kollo liitus Soome klubi Akaa-Volley. Viimasel kahel hooajal oli Akaa meeskonna peatreener Oliver Lüütsepp, mängijatest on seal pallinud Markkus Keel ja Mart Naaber. Kollo mängis enne Selveriga liitumist Rumeenias (Galati Arcadas). Varem on ta mänginud Itaalia esiliigas Mondovi meeskonnas, Šveitsis Schönenwerdi Volleys ning Soomes Kyyjärven Kykys. Eestis kuuls ta aastaid Tartu Bigbanki ridadesse.

Sidemängija Robert Viiber tõmbab uuel hooajal selga Grand Nancy meeskonna särgi ja hakkab mängima Prantsusmaa esiliigas. Viimase hooaja teises pooles pallis sidemängija Itaalia esiliigas Cantu meeskonnas, kuhu siirdus Tšehhi kõrgliigaklubist Pribramist. Välisliigadest on ta veel mänginud Odolena Voda meeskonnas Tšehhi kõrgliigas ning esimese välishooaja tegi Portugalis Fonte do Bastardo klubis. Eestis on Viiber esindanud Rakvere ja Tartu meeskondi.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: