Tallinna Ülikool osutas TalTechile tõsist vastupanu

Naiste Eesti meistrivõistlustel läksid pühapäeval vastamisi linnarivaalid Tallinna Ülikool ja TalTech/Tradehouse, kes pidasid kahes geimis haarava heitluse. Favoriit TalTech pääses lõpuks kerge ehmatusega.

Kodusaalis mänginud Tallinna Ülikool läks avageimi otsustavatele punktidele 21:19 eduseisus, kuid pidi leppima 22:25 kaotusega. Teises geimis kogusid võõrustajad vaid 15 punkti. Kolmandas geimis oli TLÜ-l kasutada 22:18 eduseis, misjärel jõuti 26:25 seisul ka geimpallini. Neljandasse geimi kohtumine siiski ei läinud, kui TalTech saavutas 29:27 paremusega 3:0 (22, 15, 27) võidu.

Ühtlaselt tegutsenud TalTechi poolel jõudsid koguni viis mängijat kahekohalise resultaadini, kuue blokipunktiga säranud Eliisa Peit tõi resultatiivseimana 13 punkti. Nette Peit lisas 12, Silvia Pertens samuti 12, Mari Loorman ja Merilin Paalo 10 punkti. Koduvõistkonna ridades jõudis Maret Kuuse 10 punktini.

Kuigi mõlema naiskonna pallingu vastuvõtt oli 59%, siis rünnakul näitasid paremat efektiivsust võitjad, kes lõid maha 42% rünnakutest. Kaotajate sama näitaja oli 27%.

Ühe kaotuse kõrvale viienda võidu teeninud TalTech/Tradehouse hoiab 15 punktiga esikohta. Kolmest mängust ühe võitnud Tallinna Ülikool on kolme punktiga kolmas.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.