Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar võitlesid kõvasti, ent kaotasid EMil 5. asetusega hollandlastele

Eesti parim rannavolleduo Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar kaotas Austrias Viinis toimuvatel rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlustel 24 parema seas Hollandi paarile ning langes konkurentsist.

Nõlvak ja Tiisaar läksid täna 24 parema seas vastamisi turniiril 5. asetust omava Hollandi duoga Stefan Boermansi – Yorick de Grootiga ning pidid tunnistama vastase 2:0 paremust.

Avageim oli äärmiselt pingelise lõpplahendusega, kus lõpuks jäid tulemusega 25:23 peale Boermans – de Groot. Seejuures suutsid Nõlvak ja Tiisaar 12:17 kaotusseisus teha uskumatu vahespurdi ning jõudsid  17:17 viigini, kust edasi mindi tasavägiselt. Teise geimi võitsid hollandlased kindlamalt, tulemuseks 21:14.

Sellega sai Nõlvaku – Tiisaare EM-turniir läbi. Siiski oli see Eesti esipaari karjääri edukaim EM, varasemalt polnud nad alagrupiturniirist kaugemale pääsenud.

Alagrupist said eestlased edasi, kui alistasid otsustavas kohtumises itaallased Jakob Windischi – Samuele Cottafava 2:0 (21:19, 22:20) ning said alagrupis kolmanda koha.

Vaata tulemusi.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: