Eesti võrkpallitreenerid osalesid Bulgaarias toimunud seminaril

22.-24. septembril toimus Bulgaaria pealinnas Sofias võrkpallitreenerite seminar, kus osales ca 160 treenerit üle Euroopa. Osalejate seas oli neli Eesti võrkpallitreenerit.

Timo Teearu (Tartu Katoliku Spordiklubi), Helen Hunt (Tallinna Võrkpalliklubi), Margit Keerutaja-Must (Heimtali Põhikool) ja Kadi Veervald (Rakvere Spordikool) said võimaluse kuulata oma ala ekspertide teoreetilisi ettekandeid ja näha erinevaid praktilisi meetodeid treeningute läbiviimiseks.

Lisaks esinejatele oli võimalus suhelda erinevate riikide treeneritega, kelle seas oli nii koolispordi kui ka koondise juhendamise kogemustega treenereid. “Info vahetamine, harjutusvara jagamine, ja treeningfilosoofiate kuulamine oli väga silmiringi avardav,” kommenteeris seminari Veervald.

Suurte kogemustega treener Eric Hodgson rõhutas, et andes noortele ülesande, pead jätma neile aega leida parimaid lahendusi ja sekkuma ainult olulisel vajadusel. Põhilised märksõnad olid mängurõõm, eksimuste aktsepteerimine, eripärade tolereerimine ja vigade parandamise võimalused. Seminari praktiline osa oli sujuv, noortel oli lõbus, nad olid motiveeritud ja tegutsesid suure naeratusega.

Samuti suure kogemuste pagasiga Itaalia treener Angiolino Frigoni rõhus sellele, et oluline on olla koguaeg ülesande täitmise juures ja fokuseerida saavutatava eesmärgi sõnastus igale mängijale. Tema praktiline osa keskendus jooksvale tagasisidele ja ülesande edukale sooritusele, kõik oli kontrollitud ja eksimisruumi jäeti vähe. Samas jagati palju tagasisidet.

Kokkuvõttes võib öelda, et igal treeneril on oma käekiri ja meetodid, kuid eesmärk on kõigil siiski ühine – kasvatada uusi tulevikutegijaid. “Leidsime igaüks endale seminarilt midagi kasulikku, olgu selleks siis mõni harjutus, tagasiside vorm, eesmärkide seadmine või mõttelaadi muudatus. Soovitame sellistel seminaridel osaleda, juba tugeva võrkpallialase võrgustiku loomise eesmärkidel,” lisas Veervald.

Edasiarendusena võib mõelda noortega tegelevate treenerite lühiajalise vahetusprogrammi rakendamist, näiteks 1-2 nädalat töövarjuna õppida ja vahetada kogemusi mõnes teises riigis.

Aitäh Eesti Võrkpalli Liit selle kogemuse eest! Aitäh kolleegid üle Euroopa, oli vägev ja kohtumiseni juba uutel väljakutsetel.

 

Autor: Kadi Veervald

 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: