Rannavõrkpalli Eesti meistriteks krooniti Piik – Korotkov ja Hollas – Remmelg

Tallinnas Unibet Arena ette rajatud rannavolleareenil teenisid 2023. aasta rannavõrkpalli Eesti meistritiitlid Urmas Piik ja Dmitri Korotkov ning Heleene Hollas ja Liisa Remmelg.

Meeste esimeses poolfinaalis suutsid Piik – Korotkov veenvalt alistada 2022. aasta Eesti meistrid Kristo Kollo ja Karl Jaani. Kui esimeses geimis said valitsevad meistrid 15 punkti, siis teises geimis olid Piigi ja Korotkovi võidunumbrid juba 21:6. Teises poolfinaalis võtsid Mart ja Rein Tiisaar samuti 2:0 (21:17, 21:12) võidu, alistades Mihkel Nuudi ja Karl Maidle.

Viaston Eesti meistrivõistluste finaal kulges küll tasavägiselt, aga mõlemas vaatuses suutsid Piik ja Korotkov paremuse seisul 21:18 maksma panna. Seejuures kohtusid paarid omavahel ka reedel alagrupiturniiri esimeses ringis, kus Piik – Korotkov vajasid võitmiseks kolme geimi. Finaalipäeval oli aga Piigi ja Korotkovi tegutsemine kindlam ja tasuks teenisid mehed kuldsed medalid. Piik ja Korotkov tegid sel suvel kuldse duubli, sest möödunud nädalavahetusel krooniti nad Paides ka Eesti karikavõitjateks. Lisaks sellele tuldi esmakordselt toimunud Balti tuuril kokkuvõttes teisele kohale.

Pronksikohtumises suutsid Nuut – Maidle väga heade servide toel alistada Kollo – Jaani. Esimeses geimis jagus vastastele 15 ja teises 13 punkti. Pärast mängu tõdesid ka Kollo ja Jaani, et raske on head esitust teha, kui vastane suudab mängus suunata pea kahekordse arvu serve joone peale või joone lähedale.

Vaata kõiki meeste tulemusi.

Naiste turniiri poolfinaalid olid väga eriilmelised. Hollas ja Remmelg suutsid väga heade servide ja efektiivsete rünnakulahenduste toel alistada Maret Kuuse ja Laura-Liisa Maiste, jättes vastaste saagiks geimides vastavalt 10 ja 11 punkti. Teine poolfinaal pakkus aga päeva kõige tasavägisema mängu. Hanna Pajula ja Kristi Nõlvak kaotasid Eva Liisa Kuivonenile ja Liisa-Lotta Jürgensonile esimese geimi 14:21, ent kogusid ennast teiseks geimiks ja võitsid selle omakorda 21:13. Kolmandas geimis oli Nõlvakul ja Pajulal finaali edenemiseks kasutada ka matšpall, ent otsustavatel hetkedel tegutsesid Kuivonen ja Jürgenson kindlamalt, võites geimi 16:14 ja tagasid võiduga koha finaalis.

Ootuspäraste paaride osalusel toimunud naiste finaalmäng kulges Hollas –Remmelga taktikepi all ja esimeses geimis võeti sisse kindel edu. Geimi teises pooles said nooremad konkurendid küll lähemale, aga geim lõppes siiski Eesti esipaari 21:16 võiduga. Teise geimi lõpus näitas tabloo numbreid 21:14 ning sellega tulid Hollas – Remmelg taas Eesti meistriteks. Seejuures läbisid favoriidid kogu turniiri puhaste paberitega – kõik mängud võideti 2:0 ja finaali esimeses geimis Kuivonenile ja Jürgensonile loovutatud 16 punkti oli ka vastaste parim tulemus. Ülejäänud geimides oli Hollase ja Remmelga üleolek veelgi kindlam.

Pronksimäng pakkus teise poolfinaaliga sarnaselt rohkem põnevust – kui esimest geimi domineerisid kindlalt Eesti karikavõistluste hõbedanaised Kuuse – Maiste ning nimetatud võitsid esimese vaatuse 21:15, siis teine geim kuulus täielikult Nõlvakule ja Pajulale, kes võitsid geimi 21:12. Seega selgus pronksmedali saatus kolmandas geimis. Seal suutsid Kuuse – Maiste kaitses paremini valmis olla olukordadeks, kus pall tuli esimese või teise puutega nende poolele tagasi. Kui teises geimis kippusid need pallid maha jääma, siis kolmandas geimis toodi need enamasti kaitses üles ning ka rünnakul leiti kindlamaid lahendusi. Kolmas geim võideti 15:9 ja seega lisandus eelmise aasta koos võidetud Eesti meistrivõistluste hõbedale tänavu ka pronksine komplekt autasusid.