Rannavõrkpalli Eesti meistriteks krooniti Kollo – Jaani ja Jürgenson – Kuivonen

Nädalavahetusel tõmmati Pärnu rannas joon alla 2022. aasta rannavollesuvele, kui Eesti meistrivõistluste finaalis alistasid Kristo Kollo ja Karl Jaani Siim Ennemuisti ja Urmas Piigi, naiste seas triumfeerisid Liisa-Lotta Jürgenson ja Eva Liisa Kuivonen, kes mängisid kullamatšis üle Maret Kuuse ja Laura-Liisa Maiste.

Meeste pühapäevane mängupäev algas Urmas Piigi ja Siim Ennemuisti ning Kaspar Pomerantsi ja Rauno Tamme vahelise poolfinaaliga. Kiirkasiino suvetuuri üldvõitjad Piik ja Ennemuist võitsid esimese geimi kindlalt ning dikteerisid ka teist geimi, ent Pomerants – Tamme ei lasknud finaalikohal kergelt minna ning teise vaatuse lõpp kulges punkt-punktis. Suurepärasest tagasitulekust hoolimata kallutasid Piik ja Ennemuist seisuga 26:24 ka teise geimi enda kasuks. Teises poolfinaalis läksid vastamisi Kaur Erik Kais – Rasmus Meius ja Kristo Kollo – Karl Jaani. Kogenud Kollo ja Jaani survestasid noori servijoone tagant ning finaali edenesid kindla 2:0 võiduga ka 2016. aastal koos Eesti meistriteks tulnud Kollo ja Jaani.

Meeste Eesti meistrivõistluste finaal vääris oma nime – ei Piik – Ennemuist ega Kollo – Jaani suutnud esimese geimi jooksul vahet ühest punktist suuremaks kasvatada. Geimpalle jagus mõlemale duole, ent pingelise geimilõpu kallutasid enda kasuks alles seisul 38:36 Piik ja Ennemuist. Ka teine geim algas võrdselt, aga Kollo ja Jaani suutsid esimese geimi napi kaotuse järel juurde panna ning võitsid selle 21:17. Kolmandas geimis jätkasid Kollo ja Jaani sealt, kus eelmises geimis pooleli jäid ning hoolimata Piigi ja Ennemuisti südikast vastupanust tuldi kuueaastase vahe järel taas Eesti meistriks.

Pronksimäng algas tasavägiselt, aga esimese geimi keskpaigus suutsid vigu vältida ja edu kasvatada Tamme ja Pomerants, kes võitsid esimese vaatuse Kaisi ja Meiuse vastu 21:15. Teist geimi alustasid omakorda kindlamalt esimest täiskasvanute rannavolle Eesti meistrivõistluste medalit jahtinud Kais – Meius, kes võitsid selle 21:14. Kolmandas geimis pidasid palavusele ja päiksele paremini vastu nooremad, teenides 2:1 võiduga pronksmedali.

Naiste esimeses poolfinaalis võitsid Liisa-Lotta Jürgenson – Eva Liisa Kuivonen kindlalt 2:0 Gerli Gulli ja Mari Loormani, teises poolfinaalis saatis samuti ülekaalukat edu Maret Kuuset – Laura-Liisa Maistet, kes võitsid 2:0 Maria Säästlat – Annaliisa Malsi.

Eesti meistrivõistluste finaalis haarasid algedu Jürgenson – Kuivonen, kes seda geimi edenedes Kuuse – Maiste vastu vaid kasvatasid. Teises geimis õnnestus 19-aastastel noortel kõik ning nii võitsid esimest hooaega vaid rannavõrkpallile keskenduvad Kuivonen ja Jürgenson Eesti meistritiitli mäekõrguse vahega.

Pronksimatšis panid kogemused maksma Gull ja Loorman, haarates kohe kohtumise alguses turvalise edu, mida käest enam ei lastud ning 2:0 võiduga kuulus Eesti meistrivõistluste kolmas koht neile.

Eesti meistrivõistluste väärtuslikemaks mängijateks valiti Maret Kuuse ja Kristo Kollo.

2022. aasta rannavollesuve jooksul teenisid enim blokipunkte Eva Liisa Kuivonen ja Siim Ennemuist, kõige rohkem ässpallinguid lõid Liisa-Lotta Jürgenson ja Siim Ennemuist, kõige paremini lahendasid servi vastuvõtust rünnakuid Heleene Hollas ja Kaur Erik Kais, parimateks noormängijateks valiti Liisa-Lotta Jürgenson ja Kaur Erik Kais ning hooaja väärtuslikemaiks mängijaiks valiti Eva Liisa Kuivonen ja Urmas Piik.