Rae Spordikool/VIASTON võitis põhiturniiri viimases mängus TalTechi

Naiste Balti liiga põhiturniiril toimus viimane mäng, kui liidrite kohtumises läksid vastamisi Eesti tippklubid.

Kodusaalis mänginud Rae Spordikool/VIASTON saavutas kümnenda järjestikuse võidu, mängides Tuule spordihoonesse kogunenud ligi 200 pealtvaataja ees 3:1 (25:21, 20:25, 25:23, 25:19) tulemusega üle TalTechi. Seega saavutas Rae esindus magusa revanši, kui novembri alguses toimunud põhiturniiri esimese ringi omavahelises vastasseisus jäi 3:1 tulemusega peale TalTech.

Silvia Pertens rõõmustas kodupublikut 16, Merili Kõrvel 12 ja Liis Kiviloo samuti 12 punktiga. Marily Lass tõi hooaja teise kaotuse saanud TalTechile 14 punkti. Pluss-miinus arvestuses näitas mängu parimat kasutegurit kümnega plussi jäänud Kiviloo.

Võitjad kogusid nii blokis kui servil 12 punkti, kaotajad saavutasid blokis 13 ja servil üheksa punkti. Servivigu kogunes võõrustajatele 16 ja külalistele 21.

Vaatamata tänasele tulemusele lõpetas TalTech (46 punkti) põhiturniiri esimese ja Rae Spordikool/VIASTON (39) teise kohaga. Põhiturniiri kolmandaks tuli Riia Võrkpallikool/LU (31), neljandaks tiitlikaitsja Kaunase VDU (30), viiendaks Tartu Ülikool/Bigbank (29), kuuendaks RSU/MSG (26), seitsmendaks VK Jelgava (24), kaheksandaks Audentese SG/Noortekoondis (22), üheksandaks eelmise hooaja finalist Jonavos Aušrine (14) ja kümnendaks SUFA klubs/DU (9).

TalTech kohtub veerandfinaalis Audentese SG/Noortekoondisega, Rae Spordikool/VIASTON VK Jelgavaga, Tartu Ülikool/Bigbank Kaunase VDU-ga ja RSU/MSG Riia Võrkpallikool/LU-ga.

TalTech ja Audentese SG/Noortekoondis avavad kahe võiduni kestva veerandfinaalseeria 10. veebruaril kell 14 TalTechi spordihoones. VK Jelgava ja Rae Spordikool/VIASTON peavad esimese mängu 10. veebruaril kell 19 Jelgavas. Kaunase VDU ja Tartu Ülikool/Bigbanki veerandfinaalmängude ajad veel selgunud ei ole.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN