Nõlvak ja Tiisaar jäid King of the Courtil viiendaks, kuningateks krooniti Mol ja Sørum

Saksamaal Hamburgis lõppes pühapäeval rannavõrkpalli King of the Court sarja etapp, kus teenisid Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar viienda koha. Kindla võidu võtsid norralastest maailmameistrid Anders Mol ja Christian Sørum.

Teise koha teenisid otsustavas kolmandas ringis tšiillased Marco ja Esteban Grimalt, kolmanda koha hõivasid hollandlased Yorick de Groot ja Leon Luini. Teises ringis langesid lätlased Aleksandrs Samoilovs ja Janis Smedins, kelle laeks jäi Hamburgis neljas koht.

Nõlvak ja Tiisaar, kes olid pühapäeval võistlustules koguni kahel korral, langesid viie paari osalusel toimunud finaalis konkurentsist avaringis, jäädes kahe kuninga poolel võidetud punktiga viimaseks. “Finaalis oli tase ulmeliselt hea, kõik võistkonnad olid väga head. Meil olid omad võimalused ikka, aga ei suutnud neid punktideks realiseerida,” tõdesid eestlased.

Finaal pakkus omajagu draamat. Teises ringis, kui mängida oli jäänud 10 sekundit, liikusid eelviimasel kohal paiknenud lätlased nelja punktiga edasipääsu kursil. Ka pallinguõigus kuulus neile. Lätlaste serv maandus aga võrgus ning nende järel servinud ning loetud sekundid enne ringi lõppu kolme punktiga viimasel kohal paiknenud Tšiili paar jõudis kuninga poolele. Sørum otsustas ringi viimasel servil riske mitte võtta ning viimase võimaluse punkt teenida ning seis lätlastega viigistada kasutasid sugulased Grimaldid ära. Kuna turniiri formaat nägi ette, et võrdsete punktide puhul määrab edasipääseja pikem järjest kuninga poolel veedetud viibimine, langesid lätlased valusal moel konkurentsist.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: