Rae Spordikool/VIASTON jõudis poolfinaalist võidu kaugusele

Täna tehti algust naiste Balti liiga veerandfinaalseeriatega, kui väljakul käisid kolm Eesti võistkonda.

Põhiturniiril VK Jelgavat 3:1 ja 3:0 tulemusega võitnud Rae Spordikool/VIASTON oli parem ka kolmandas omavahelises kohtumises, alustades kahe võiduni peetavat veerandfinaalseeriat võõrsil 3:0 (25:23, 25:20, 25:17) võiduga. Põhiturniiril teise koha saavutanud Rae naiskonna ridades tõusis resultatiivseimaks Liis Kiviloo, kes kogus 15 punkti ja näitas mängu parimat kasutegurit +13. Silvia Pertens lisas omade edusse 14 ja pooled võitjate ässadest (5) löönud Hanna Pajula 12 punkti.

Eesti võistkond saab rahule jääda enda rünnakuga, mis esimeses geimis oli 60% ja teises 50% ning kogu mängu kokkuvõttes 48%. Põhiturniiril seitsmendaks tulnud lätlannade rünnakuefektiivsus oli 39%. Blokis olid võitjad paremad kuue punktiga (10-4). Seeria teine mäng on kavas 24. ja vajadusel kolmas 25. veebruaril Jüris.

Võisltuspäeva esimeses vastasseisus mängis põhiturniiri parim TalTech 3:0 (25:17, 25:20, 25:16) tulemusega üle põhiturniiri kaheksanda Audentese SG/Noortekoondise. Uudis on leitav siin. Eesti võistkonnad kohtuvad teistkordselt 12. veebruaril kell 18.45 Audentese spordihoones.

Neljanda Eesti võistkonnana veerandfinaali jõudnud Tartu Ülikool/Bigbank mängib tiitlikaitsa Kaunase VDU-ga esmalt 16. veebruaril kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones. Korduskohtumine toimub 24. ja vajadusel kolmas 25. veebruaril Leedus.