Tartu Bigbank sai Meistrite liiga debüüdil Šveitsi klubi üle ilusa võidu

Tartu Bigbanki meeskond pidas täna esimese kohtumise Meistrite liiga eelringis, kus esimeseks vastaseks on Šveitsi klubi Amriswili Lindaren Volley. Tartus ligi 500 pealtvaataja silme all peetud avamängus suutis 3:0 (25:20, 25:22, 25:20) peale jääda kodumeeskond.

STATISTIKAT: Albert Hurt kerkis Tartu resultatiivseimaks 16 punktiga (+11), 15 punkti (+12) tõi Martti Juhkami ja 10 (+4) Valentin Kordas ning 8 (+7) Alex Saaremaa (sh 3 blokki). Tartu meeskonna vastuvõtt oli 43%, rünnakuid lahendati 45-protsendiliselt, blokiga saadi 8 punkti ja servil löödi 6 ässa (eksiti 16 servil).

Lindareni edukaim oli rünnakul Milija Mrdak, kes tõi 13 punkti (+11). Šveitsi klubi vastuvõtt oli 53%, rünnak 37%, blokist saadi 3 ja servilt 2 punkti (eksimusi kogunes 5).

Bigbanki algkoosseis: Aleksander Eerma, Valentin Kordas, Albert Hurt, Martti Juhkami, Mart Naaber, Alex Saaremaa, libero Rait Rikberg. Säärelihase vigastuse tõttu pidi mängust eemale jääma Taavet Leppik.

Eesti klubi mäng oli väga mitmekülgne ja suurt ärakukkumist ei tekkinud üheski osas. Tartu eest esimese ametliku kohtumise pidanud sidemängija Aleksander Eerma tunnistas samuti, et alati saab paremini, ent täna on nurisemiseks vähe põhjust. “Ma oma mänguga kunagi rahule ei jää ja lõpus tuli praaki. Oleksime võinud kahe viimase geimi lõpud kindlamini mängida, aga natuke oli õnne ka ja arvan, et üldjoontes läks okeilt. Kuigi alati saab paremini,” sõnas ta.

Koostöö ründajatega sujus täna suurepäraselt. “Mehed on lihtsalt nii head, päris tõsiselt! Väga mõnus on tõsta, tuleb neil halba, suudan mina parajaks teha, tuleb mul halba, suudavad nemad väga häid ja mitmekülgseid lahendusi leida. Lust on mängida!”

Vaata Eerma pikka intervjuud:

Peatreener Alar Rikberg jäi täna mõistagi rahule 3:0 võiduga, ent ka mägupilt polnud paha. “Jään rahule tulemusega ja väga suures osas ka mängupildiga. Teada oli, et see pole ju lihtne vastane. Eks ta mõnevõrra üllatav oli, et me numbriliselt nii kindlalt võitsime, samas neid ärevaid momente oli igas geimis omajagu ja võib-olla pealtnäha lihtne võit sisuliselt nii lihtne ei olnud,” sõnas juhendaja. “Mängupilt selline 80/20, võitluslikkus ja kvaliteet, mida me näitasime 80% sellest mängust oli väga hea. 20% on siis see, kus meil kukub lihtsalt aega.”

Rikberg kiitis ka sidemängijana täna hästi tegutsenud Eermad. “Sellepärast ta siin ongi, et tema mängustiil meeldib mulle. Kuigi seal on samamoodi mõningast parandamisruumi ja asju, mida me veidi peame ümber tegema, aga eks ta on kahepoolne – koostöö sõltub sidemängija kvaliteedist ja teiselt poolt sellest, kuidas ründajad neid olukordi lahendavad. Mulle meeldis meeskondlik esitus. Võitsime, sest meil oli ühtne võitlev meeskond väljakul.”

Mängu käik:

Tartu jäi avageimis vastaste rünnakuliidri Milija Mrdaki serviässa järel 4:7 kaotusseisu, ent jõudsid pärast pikka tagaajamist Juhkami hanituse järel 13:13 viigini. Edasi kulges mäng punkt-punktis kuni Hurt käristas Tartu eduseisu kolmepunktiliseks 17:14. Viigini Šveitsi klubi enam ei jõudnud ning avageim kuulus kodumeeskonnale tulemusega 25:20.

Teise geimi algus sujus Tartul avageimi algusest paremini ja Hurda ning Saaremaa blokk andis kodumeeskonnale 8:4 edu. Sidemängija Eerma lõi ise võrgu kohalt palli maha ja Bigbank oli sõiduvees – 13:8, Tartu rünakud sujusid Eerma dikteerimisel mitmekülgselt ja ladusalt. Juhkami tagaliinirünnak viis Bigbanki ette 20:14, ent Lindaren tuli veel kolme punkti kaugusele (22:19) ja Alar Rikberg kasutas mõtlemisaega. Geim siiski Tartule 25:22. Teises geimis vahetas Lindarenil Quentin Zelleri välja Luis Sosa.

Kolmandas vaatuses vedas Šveitsi klubi vahetuses mängu tulnud Sosa, ent Tartu suutis geimi keskel siiski 13:9 ette pääseda. Kevin Soo sekkus geimi alguses Mart Naabri asemel mängu. Ka seda vaatust kontrollisid Alar Rikbergi hoolealused ja Tartu 20:15 eduseisul kasutasid vastased mõtlemisaega. Suurt tulu sellest ei tekkinud ning Tartu võitis ka kolmanda geimi, tulemuseks 25:20.

Korduskohtumine peetakse 29. septembril Šveitsis.

Tartu ja Lindareni paari võitja kohtub järgmisena Lissaboni Benficaga, kaotaja langeb CEV Cupi, kus esimeseks vastaseks tuleb Genfi Chênois.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: