Kuldses geimis imelise tagasituleku teinud TalTech jõudis CEV Challenge Cupi veerandfinaali

Eile Schönewerdi vastu 3:1 võidu võtnud TalTech kaotas täna kordukohtumise sama skooriga ja seetõttu sai otsustavaks kuldne geim, mille Eesti meeskond ülimalt dramaatilisel moel siiski võitis 15:13. Selle tulemusega pääses TalTech CEV Challenge Cupi 1/4-finaali.

Tänase mängu esimesed kolm geimi olid väga tasavägised. Kuigi kõigi nende keskpaigas tundus, et TalTech on võtmas initsiatiivi, siis ometi otsustati kõigi saatus päris viimaste pallivahetustega. Eriti pingeliseks läks teine geim, mille TalTech suutis enda kasuks pöörata alles peale kümnendat(!) geimpalli seisuks 36:34. Selle geimi otsustavatel hetkedel tõi viimased punktid Mihkel Tanila.

Neljandat geimi domineeris algusest lõpuni kodumeeskond. Taltechi peatreener Janis Sirelpuu tegi geimi keskel suurde kaotusseisu jäädes otsuse põhimeestele puhkust anda ja nii said tähtsas euromängus platsile ka vahetusmehed Jan Markus Üprus, Remo Torn, Kaur Erik Kais ja Sten Perillus. Neljanda geimi ja sellega ka kogu mängu võitis Schönewerd 3:1, aga see tähendas, et veerandfinaali pääsu otsustab kuldne geim.

Kuldses geimis sai parema alguse taas Šveitsi klubi. TalTech jäi kaotusseisu 4:7 ja 9:12. Samal hetkel kui pessimistlikumal võrkpallisõbral oli juba tunne, et see vastasseis on kaotatud võttis Sirelpuu mängu ja edasipääsu päästmiseks viimase allesjäänud treeneri-aja. Ning edasine on juba ajalugu. TalTech võitis järgmisest seitsmest pallivahetusest kuus ja sellega ka ülitähtsa geimi skooriga 15:13!

TalTechi suurimad punktitoojad:

Matej Šmidl 31 (+13)

Kevin Saar 14 (+5)

Rauno Tamme 12 (+1)

Mihkel Tanila 11 (+9)

Diagonaalründaja Šmidl sai mängu jooksul 67(!) tõstet, millest realiseeris 29 ehk 43%.

TalTech jäi vastasele põhilistes parameetrites alla: Rünnakute õnnestumine (%) 40 vs. 41; vastuvõtt 49 vs. 55; serviässad 4 vs. 5; blokipunktid 6 vs. 13.

TalTechi vastane CEV Challenge Cupi veerandfinaalis selgub 18.-19. jaanuaril kui Ankaras mängivad kahel korral omavahel Türgi suurklubi Ankara Alkbank ja Austria meeskond Union Raiffeisen Waldviertel.