Leclerc Baby Cupi esikohad läksid Leetu

Kiirkasiino rannavolle suvetuuri kolmandal etapil, Leclerc Baby Cupil Võrus võidutsesid Leedu paarid Rugile Grudzinskaite – Ainė Raupelyté ning Mantas Donela – Albert Tomasevic, parimate eestlastena said nii Maret Kuuse – Laura-Liisa Maiste kui Rauno Tamme – Kaspar Pomerants kolmanda koha.

Tamula rannas mängitud turniiri viimane mängupäev algas naiste poolfinaalidega. Esimeses matšis kohtusid Marie Pohlak ja Mari Loorman leedulannade Rugile Grudzinskaite ja Ainė Raupelytéga. Avageimis osutasid eestlannad südilt vastupanu, aga pingelise lõpu kallutasid 25:23 enda kasuks leedulannad. Teine geim kulges juba algusest peale esimese vaatuse võitjate juhtimisel ning 2:0 (25:23, 21:14) võiduga edenesid finaali Grudzinskaite – Raupelyté.

Teises mängus püüdsid kohta finaalis Maret Kuuse – Laura-Liisa Maiste ning Lilija Frelik – Vlada Oganauskiene. Kui esimene geim kuulus kindlalt külalistele, siis teine geim kulges keskpaigani pea punkt punktis. Eestlannade pingutustest siiski mängu otsustavasse geimi viimiseks ei piisanud, sest tugeva lõpu toel jõudis 2:0 (21:14, 21:17) mänguvõiduga finaali teinegi Leedu paar.

Naiste esikoha nimel heitlesid seega leedulannad Grudzinskaite – Raupelyté ja Frelik –Oganauskiene. Kindlamat mängu näitasid neist esimesed, kes napsasid 2:0 (21:17, 21:17) võiduga Leclerc Baby Cupi esikoha.

Naiste turniiri 3.-4. koha kohtumises oli lisaks pronksile mängus ka parim eestlannade tulemus ning seda jahtisid Pohlak – Loorman ja Kuuse – Maiste. Esimene geim kulges viimaste turvalises eduseisus ning lõppes Kuuse ja Maiste 21:18 võiduga. Teises geimis läksid Kuuse ja Maiste kohe oma teed ning kuigi Pohlak ja Loorman suutsid suurt eduseisu vähendada, tähendasid Kuuse – Maiste suurepärased lahendused ning servijoone taga õnnestumine seda, et Leclerc Baby Cupi kolmas koht kuulus 2:0 (21:14, 21:18) võiduga neile.

Vaata naiste tulemusi.

Meeste esimeses poolfinaalis tulid platsile Rauno Tamme – Kaspar Pomerants ning leedukad Mantas Donela – Albert Tomasevic. Kui tasavägise esimese geimi kallutasid enda kasuks Tamme – Pomerants, siis järgmises haarasid leedukad kohe esimestel punktidel initsiatiivi, mida edaspidi enam käest ei lastud ning jõuti 2:1 (21:18, 16:21, 15:9) võiduga finaali.

Teises poolfinaalis võtsid mõõtu Urmas Piik – Siim Ennemuist ja Leedu esindus Tomas Stasevicius – Emilis Bartkus. Võrdsete võimalustega esimeses geimis hoidsid otsustavate hetkedeni minimaalset eduseisu eestlased, ent siis panid leedukad järgmise käigu sisse, Piik – Ennemuist hakkasid omakorda rohkem eksima ning 23:21 geimivõit kuulus külalistele. Teine geim oli justkui esimese jätk, sest Stasevicius ja Bartkus õnnestusid igas elemendis ning Piik – Ennemuist suurt vastupanu enam ei osutada ei suutnud. Leedukate 2:0 (23:21, 21:14) võit Piigi ja Ennemuisti üle tähendas, et meeste finaal oli sarnaselt naistele Leedu siseasi.

Leedukate Donela – Tomasevici ja Stasevicius – Bartkuse vahelises finaalis esines tõuse ja langusi mõlemal duol. Kui esimese geimi võitsid tulemusega 21:16 esimesed, siis teine geim kuulus 21:19 omakorda Staseviciusele ja Bartkusele. Ka kolmas geim oli võrdsete võistkondade heitlus, aga sel korral jäid igapäevaste treeningkaaslaste vahelises finaalis 2:1 (21:16; 19:21, 15:12) peale Mantas Donela ja Albert Tomasevic.

Meeste kolmanda koha kohtumine Rauno Tamme – Kaspar Pomerantsi ja Urmas Piik – Siim Ennemuisti vahel algas tagasivägiselt, ent kohe kohtumise alguses said Tamme ja Pomerants rasketest olukordadest päästetud pallide lahendamisega hea emotsiooni ja paaripunktise juhtseisu. Kuigi edasine geim kulges punkt punktis, asusid 24:22 võiduga mängu juhtima Tamme ja Pomerants. Teine geim oli nagu esimese kordusetendus – Tamme ja Pomerants hiilgasid nii blokis kui rünnakuid oskuslikult lahendades, ent esimestel punktidel välja võideldud minimaalne eduseis ainult kasvas ning kogu mäng võideti tulemusega 2:0 (24:22, 21:15).

Vaata meeste tulemusi.

Leclerc Baby Cupi väärtuslikemaks mängijateks valiti Rugile Grudzinskaite ja Kaspar Pomerants.

Leclerc Baby Cupi naiste esinelik:

  1. Rugile Grudzinskaite – Ainė Raupelyté
  2. Lilija Frelik – Vlada Oganauskiene
  3. Maret Kuuse – Laura-Liisa Maiste
  4. Marie Pohlak – Mari Loorman

Leclerc Baby Cupi meeste esinelik:

  1. Mantas Donela – Albert Tomasevic
  2. Tomas Stasevicius – Emilis Bartkus
  3. Rauno Tamme – Kaspar Pomerants
  4. Urmas Piik – Siim Ennemuist
Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: