Emotsionaalne finaal: pikast reisist vihaseks aetud Tartu Bigbank krooniti Aadu Luukase karika võitjaks

Aadu Luukase karikavõistluste finaalis kohtusid tiitlikaitsja Tartu Bigbank ja Selver/TalTech ning põneva, ent lühikese mängu järel krooniti võitjaks Tartu meeskond.

Pärast Portugalis Assooridel toimunud eurosarja mängu mitmele edasilükatud ja ärajäänud lennule vaatamata eile öösel kodumaale jõudnud Tartu mehed alustasid maruliselt ja võitsid avageimi koguni 25:11. Teine geim oli väga tasavägine, ent otsustavatel hetkedel suutis ikkagi 29:27 peale jääda kodumeeskond ning kolmanda võitsid Alar Rikbergi hoolealused tulemusega 25:22. Vaata statistikat.

Võitjameeskonnale tõi Matej Šmidl 20 punkti (+14), Taavet Leppik lisas 9 (+1) ja Timo Lõhmus 11 (+5) punkti. Tartlaste vastuvõtt oli 46%, rünnak 48%, blokiga teeniti 15 punkti (6 blokki pani Kevin Soo) ning servil löödi 5 ässa ja tehti 11 viga.

Selver/TalTechi poolel panustas Oliver Orav 14 silma (+7), Denis Losnikov lisas 10 punkti (+4). Tallinna klubi vastuvõtt oli 53%, blokipunkte kogunes 4 ja servipunkte 6 (12 viga).

Timo Lõhmuse intervjuu:

Alar Rikbergi intervjuu:

Andres Toobali intervjuu:

Mängu käik:

Tartu Bigbanki algkoosseis: Markkus Keel, Matej Šmidl, Taavet Leppik, Timo Lõhmus, Mart Naaber, Kevin Soo, libero Rait Rikberg.

Selver/TalTechi algkoosseis: Leo Meyer, Oliver Orav, Rauno Tamme, Denis Losnikov, Andri Aganits, Marx Aru, libero Johan Vahter.

Pikk reisi oli Tartu mehed ilmselt väga vihaseks teinud, sest avageimis ei antud vastasele mingit sõnaõigust. Leppiku rünnak seadis tabloole numbrid 7:2 ja 2:10 seosul tuli TalTechil Orava asemele mängu Jan Markus Üprus. Geim kuulus ülikindlalt Tartule, tulemuseks 25:11.

Teises vaatuses tulid mõlemal klubil platsile algkoosseisud. Tallinna klubi oli avageimi ehmatusest üle saanud ja Orav viis oma meeskonna ette 9:6. Edasi kulges mäng tasavägiselt, geimi keskel oli minimaalne (17:16) edu TalTechil, mis õige pea kärises 19:16-le ja Tartu peatreener Alar Rikberg kasutas mõtlemisaega. Viigini jõudis Bigbank seisul 22:22, nüüd oli TalTechi kord mõtlemisaega kasutada. Geimpalle oli kasutada mõlemal, lõpuks võitis ülitasavägise geimi Tartu 29:27.

Kolmas geim algas samuti võrdsete võitlusena, kuni Tartu sai järjekordse blokipunkti järel kätte 12:8 edu, sundides vastast time-outi kasutama. Geimi keskel kärises vahe 15:9-le ja tundus, et seda edu tartlased enam ei loovuta. Siiski võitlesid Andres Toobali hoolealused end veel kahe punkti kaugusele (18:16) ja Šmidli rünnakueksimuse järel oli vahe vaid punkt – 20:19. Aga viigini enam ei jõutud ja kolmanda geimi võitis Tartu 25:22 ning mängu seega 3:0.