Eesti võistkondadest oli Optibet naiste Balti liigas võidukas vaid TalTech/Tradehouse

Optibet naiste Balti liigas käisid täna väljakul kõik liigas osalevad võistkonnad, sealhulgas neli Eesti võistkonda. Meie naiskondadest jõudis võiduni vaid TalTech/Tradehouse.

Audentese SG/Noortekoondis alustas kohtumist Riia Võrkpallikool/LU vastu hästi, võites avageimi 25:18 tulemusega. Seejärel lepiti kahe napi ja ühe kindla geimikaotusega, mis tähendas 1:3 (25:18, 24:26, 24:26, 15:25) kaotust. Seejuures oli Eesti esindusel kolmandas geimis seisul 24:22 kasutada kaks geimpalli, kuid neid realiseerida ei õnnestunud. Kadri Kangro ja Carmel Vares tõid kodupubliku rõõmuks 17 ning Karlotta Kattai 11 punkti. Audentese SG/Noortekoondise kaotuse põhjust tuleb otsida omavigadest, kui servil eksiti 21 ja rünnakul 14 korral. Lätlannade samad näitajad olid 17 ja 7. Mängu kordus on leitav SIIN.

Teise Eesti võistkonnana koduväljakul mänginud TalTech/Tradehouse vormistas võidu veidi enam kui tunniga, olles 3:0 (25:21, 25:8, 25:19) resultaadiga parem Riia Stradina Ülikool/MVS-ist. Marily Lass panustas võitu 14, Kätriin Põld 10 ja koguni kuus ässa löönud Milja Raitis samuti 10 punkti. Koduvõistkond oli selgelt edukam servil, kus teeniti 15 punkti. Lätlannad saavutasid serviga kaks punkti.

Barrus/Võru Võrkpalliklubi jäi võõrsil 0:3 (11:25, 13:25, 20:25) tulemusega alla Jonavos Aušrinele. Võrulannade ridades jõudis kahekohalise tulemuseni vaid Salme Adeele Hollas, kes lõpetas kohtumise 10 punktiga. Leedu naiskond oli selgelt parem nii rünnakul (46%-29%), servi vastuvõtul (73%-48%) kui serviässade arvestuses (16-3).

Eelmise hooaja finalistide duellis põnevust ei tekkinud, kui tiitlikaitsja TK Kaunas loovutas Tartu Ülikool/Bigbankile kolmes geimis võrdselt 19 punkti. Tartlannade poolel kogus Laura Liisa Maiste 13 ja Annabel Huik 11 punkti. Tartu võistkond jäi eelkõige hätta servil, kui kolme ässa kõrvale kogunes 15 eksimust ehk kogusaldoks kujunes -12. Leedulannad jäid servil omakorda viiega plussi – ässasid kogunes 11 ja eksimusi kuus.

Pärast tänast on kuuel naiskonnal turniiritabelis kirjas kolm punkti. Pühapäeval kell 12 läheb Võru esindus Leedus vastamisi TK Kaunasega, Tartu Ülikool/Bigbank kohtub kell 13 Leedus kohaliku Jonavos Aušrine-KKSC-iga. Kell 13 pannakse pall mängu ka Audentese spordihoones, kus koduvõistkond Audentese SG/Noortekoondis jagab punkte Riia Stradina Ülikool/MVS-iga. Kell 15 võtab TalTech/Tradehouse kodusaalis vastu Riia Võrkpallikool/LU. Audentese spordihoones toimuv vastasseis on otseülekandena nähtav SIIN.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN