Eesti koondis Fääri saartele võimalust ei andnud ja avas valiksarjas võiduarve

Eesti rahvusmeeskond kohtus täna Euroopa meistrivõistluste valiksarjas Fääri saartega ning võttis kindla 3:0 (25:11, 25:7, 25:15) võidu. 

Nagu võis eeldada, ei suutnud vaid amatööridest koosnev Fääride meeskond suurt vastupanu osutada, teenides geimides 11, 7 ja 15 punkti.

STATISTIKAT: Eesti resultatiivseimaks kerkis 16 punktiga (+14) Renee Teppan, 11 punkti (+10) lisas Märt Tammearu ja 10 silma (+8) Alex Saaremaa. Fääride edukaim oli 8 punktiga (+0) Steffan Olsen.

Eesti vastuvõtt oli 48%, rünnak 66%, blokist saadi 6 ja servilt 6 punkti (7 viga). Fääride vastuvõtt oli 27%, rünnak 25%, blokist saadi 4 ja servilt ei ühtki punkti.

Peatreener Fabio Soli ütles, et jäi meeste esitusega täna rahule. “Mida ma saan öelda. Huvitav,” võttis matši kokku peatreener Soli. “Me rääkisime sellest enne mängu, et väljakule tulles tuleb keskenduda enda võrkpallile, sest vastane ei ole tõenäoliselt just imelisel tasemel, mistõttu peame endale ise väljakutse esitama. Küsisin sidemängijatelt järgida kindlat teed ja nad üritasid vastavat mängu tekitada. Kõigis teistes olukordades, mida ma oskan öelda, tasemevahe on liiga suur. Meie tegime enda töö ära.”

Täna terve kohtumise platsil olnud Renee Teppani kohta lisas juhedaja: “Ma hindan Renee toodud energiat. Nagu oleme terve suve üritanud: meie soov on olnud mõned kogenud mängijad tagasi saada, sest nad saavad oma energiaga panustada ja annavad tähtsatel hetkedel kainet mõistust. Tal on turjal palju kogemusi ja võistkonnale võib see olla väga oluline, kui sul on kogenumad mängijad, kes oskavad teistmoodi tiimi juhtida, olulistel hetkedel vähem pinget tundes. Aga nagu te näete, siis ta ei ole veel kõige paremas vormis – mitte ainult oma õlaga, aga ka hüpetel.”

16 punktiga Eesti edukaimaks kerkinud Renee Teppan ise rääkis, et üle pika aja taas platsil olla oli suurepärane. “Tulemuse poolest väga palju rääkida pole, plaan oli üks ja kindel, et ajame oma asja. Parim respekt, mis me Fääri saate vastu näidata saime, oli see, et me andsime endast tänase päeva parima,” sõnas Teppan. “Platsil olla on mõnus, oleme ausad, pole ammu saanud end välja elada ja ega see suve teine pool pole päris nii läinud nagu ma ise lootsin. Aga hetkel on nii ja olen õnnelik ja tänulik selle mängu eest,” lisas Teppan, kes usub, et pole oma parimast vormist väga kaugel.

Vaata Renee Teppani pikka intervjuud: 

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Renee Teppan, Märt Tammearu, Kristo Kollo, Alex Saaremaa, Henri Treial, libero Silver Maar.

Mängu algus oli küll Eesti kontrolli all, ent Fäärid teenisid siiski ka oma rünnakuga punkte. Ent 8:6 eduseisult said eestlased siiski hoo üles, Viiberi serviässast mindi juhtima 13:6 ning Teppani võrgu kohalt maha löödud pall tegi seisuks 15:6. Geim läks Eestile 25:11. Eesti vastuvõtt 25%, rünnak 56%, blokiga saadi 1 ja serviga 3 punkti. Tammearult 5 punkti.

Teise geimi algus oli parem, Treiali asemel mängu tulnud Mart Naabri ja Saaremaa blokid andsid Eestile 7:1 edu ja vastaste pikaks läinud servi järel oli eduseis 11:3. Markkus Keel vahetas geimi keskel välja Viiberi, Johan Vahter sekkus mängu Maari asemel. Geimi lõpetas Teppani rünnak – 25:7. Eesti edukaimad olid Teppan ja Saaremaa kumbki 6 punktiga. Meie vastuvõtt oli 43 ja rünnak 76%, blokist saadi 5 ja servilt 2 punkti.

Kolmas vaatus kulges sarnases rütmis eelmisega, Teppan viis Eesti 7:2 juhtima, vastased kasutasid mõtlemisaega. Mängu pikima pallivahetuse võtisid Fäärid, kahandades vahe 4:8-le, ent edasi käristasid eestlased taas edu suureks. Mängaega sai selles vaatuses ka Stefan Kaibald ja lõpuosas ka Karli Allik. Geim kuulus Eesti meeskonnale tulemusega 25:15.

Eesti meeskonna koosseis Fääride vastu:
Sidemängijad: Markkus Keel, Robert Viiber
Diagonaalründajad: Valentin Kordas, Renee Teppan
Nurgaründajad: Albert Hurt, Kristo Kollo, Stefan Kaibald, Märt Tammearu, Karli Allik
Temporündajad: Henri Treial, Alex Saaremaa, Mart Naaber
Liberod: Silver Maar, Johan Vahter

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: