Lätiga viis geimi mänginud Eesti sai napi võidu. Peatreener: oluline oli hästi lõpetada

Eesti naiste koondis pidas täna teise kontrollkohtumise Läti vastu ja sai 3:2 võidu.

Kahes esimeses geimis ei saanud eestlannad kuidagi oma mängu käima ja jäid 0:2 kaotusseisu (geimid 18:25 ja 16:25), ent kolmandas haarati Kadi Kullerkannu vedamisel 12:1 eduseis ning võideti geim 25:13. Sama hooga pöörati enda kasuks ka neljas vaatus 25:14 ning viiendas jäi 18:16 samuti peale Eesti.

Peatreener Alessandro Orefice ütles, et tema jaoks on tähtis hästi lõpetamine. “Minu jaoks on oluline, et me suutsime selle mängu hästi lõpetada. Sama kehtib trennide kohta, mille algus võib olla kehv, ent alati saab selle heaks pöörata. Asi on lõpuks suhtumises, raskeid hetki tuleb ikka ette, tähtis on neist välja tulla. Kahes esimeses geimis olin vihane, meie keskendumine polnud päris õige ja me ei mänginud oma taset välja. Sellega peame me tööd tegeme, sest alati ei saa viimase geimiga kõike heaks keerata, peame varem agressiivsemalt tegutsema. Aga olen täna rahul, et halva alguse heaks pöörasime,” sõnas peatreener.

Nagu ka eilses kohtumises, oli juhendaja hinnangul tänagi nõrgaks kohaks serv. “Uuel nädalal hakkame serviga rohkem tegelema.”

Orefice andis täna mänguaega kõigile. “Olen väga rahul Melissa (Varlõgina) mängu sekkumisega, teda ma enne ei tundnud ja on rõõm näha, et ta on siin juba kolme nädalaga suure sammu edasi astunud. Ta pole enam väga noor, ent sidemängija areneb ka hiljem ja tema suhtumine platsil on suurepärane. Uue näona on koondises ka noor Carmel (Vares), kelles on suur potentsiaal ja kes näitas, et ta ei tunne mängu tulles mingit hirmu,” tunnustas juhendaja uusi nägusid koondises.

Enne 27. mail peetavat esimest Hõbeliiga mängu sama vastase vastu tahab Orefice tegeleda nõrkade külgedega. “Teame, mis vajavad enim tööd ja püüame neid likvideerida, nii tehniliste elementide osas kui suhtumises ja keskendumises. Aga saime vajalikku infot ning oleme valmis,” lisas ta.

STATISTIKA: Liis Kullerkann ja Kristiine Miilen tõid kumbki 10 punkti (+7 ja +6), Nette Peit panustas 9 silma (+0), 7 punkti kanti nii Eliise Hollase (+5), Kertu Laagi (+6) kui Kadi Kullerkannu (-2) arvele. Eesti vastuvõtt oli 40%, rünnak 44%, blokipunkte kogunes 9 (4 blokki sai kirja Liis Kullerkann) ning servipunkte 6 (eksiti 18 pallingul).

Läti naiskonna edukaimad olid võrdselt 11 punktiga Marta Kamelija Lvinska ning Paula Nikola Neciporuka. Läti vastuvõtt oli 34%, rünnakuid lahendati 36-protsendiliselt, blokist saadi 9 ja servilt samuti 9 punkti (15 viga).

Eesti algkoosseis: Karolina Kibbermann, Kadi Kullerkann, Kristiine Miilen, Nette Peit, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, libero Janelle Leenurm. Lisaks kuulusid koosseisu Melissa Varlõgina, Kertu Laak, Merilin Paalo, Liisbet Pill, Kätriin Põld, Carmel Vares ja Sonja Siimson.

Läti algkoosseis: Elza Reknere, Paula Nikola Neciporuka, Marta Kamelija Levinska, Anija Jurdza, Anna Rita, Junora Vegele, liberod Sindija Boze ja Elina Zvaigzne.

Eesti jäi avageimis Kadi Kullerkannu rünnakuvea järel 1:6 kaotusseisu, ent sama mängija eduka rünnaku järel saadi vahe ühepunktiliseks – 10:11. Lätlannad pääsesid geimi keskel taas eest 16:11 ning edasi kärises vahe veelgi suuremaks – 20:14-le. Geim läks Lätile tulemusega 25:18. Geimi lõpuosas said mänguaega Kertu Laak, Melissa Varlõgina ja Sonja Siimson.

Teises vaatuses naasis algkoosseis platsile. Selleski vaatuses tegutsesid lätlannad kaitses suurepäraselt ja Eesti rünnakud ei tahtnud kuidagi maha jääda. 7:7 seisult teenis Läti järjest neli punkti, Peidi asemel sekkus Nora Lember. 9:13 kaotusseisul kasutas Alessandro Orefice mõtlemisaega. Leenurme asemele tuli platsile Merilin Paalo. Eesti püsis kahe-kolme punkti kaugusel, kuid geimi lõpus läks vahe taas suuremaks. Meie tehnilise praagi järel oli Läti peal 21:15, taas mõtlemisaeg Eesti peatreenerilt. Geimi võitis Läti tulemusega 25:16.

Kolmandas geimis jätkas sama koosseis. Kadi Kullerkannu serviäss ning vastase eksimus andsid Eestile 6:1 edu ja veel üks kaval serviäss Kullerkannult suurendas vahe 9:1-le. Ka kaks järgmist punkti teenisid eestlannad ja Läti võttis time-out´i. Hollase rünnak suurendas vahe 19:9-le, Eestil tuli mängu Kätriin Põld, veidi varem sekkus Siimson. Mänguaega said ka Varlõgina ja Laak ning Peit. Geim Eestile 25:13.

Neljandas vaatuses alustasid Varlõgina, Carmel Vares, Lember, Peit, Põld, Liisbet Pill ja Paalo. Eesti jätkas eelmises geimis saadud hea emotsioonida, minnes juhtima 11:5. Varese blokist auti rünnak seadis tabloole seisuks 13:8 ja seda edu enam ei loovutatud. Geimi võitis Eesti naiskond tulemusega 25:14.

Viiendas geimis tulid Eesti eest väljakule Kibbermann, Laak, Miilen, Lember, Hollas, Liis Kullerkann ja Paalo. Seda vaatust läks 6:3 juhtima Läti naiskond, ent Hollase serviäss seadis jalule 6:6 viigi. Kibbermanni punkt andis meile 9:8 edu, matšpallini jõudis esimesena Eesti Lemberi võimsast rünnakust – 14:12 ja time-out. Ent Läti viigistas 14:14, taas time-out. Nüüd said punkti lätlannad, ent ei suutnud nemadki võitu vormistada. Teine võimalus Lätile – 16:15, ent tehti serviviga ja seis oli uuesti viigis. Miilen tõi uue matšpalli – 17:16 ning see ka realiseeriti. Geim Eestile 18:16 ja mäng 3:2.