Avamängus Šveitsi võistkonda võitnud TalTech püüab kolmapäeval veerandfinaalkohta

Credit24 Meistriliigas teisel kohal paiknev TalTech kaotas CEV Challenge Cupi kaheksandikfinaali avamängus Schönenwerd Volley vastu avageimi, kuid kolmes järgnevas oldi Šveitsi võistkonnast üle ja saavutati 3:1 (22:25, 25:21, 25:17, 25:17) võit.

Schönenwerdi Betoncoupe Arenal peetud kohtumise avageimis hoidis Eesti võistkond initsiatiivi kuni 18:16 eduseisuni, misjärel esinesid kindlamalt vastased, võttes 25:22 geimivõidu. Teises gimis oli TalTechil otsustavate punktide eel kindel 21:13 eduseis. Kuigi Schönenwerd  suutis kaotusseisu vähendada, siis Eesti esindusele ohtlikuks ei saadud. Kolmandat ja neljandat geimi dikteeris TalTech algusest lõpuni.

Kevin Saar ja Matej Šmidl panustasid võitu 17 punkti (efektiivsused vastavalt +10 ja +11). Beau Graham lisas 13, Rauno Tamme 8, Mihkel Tanila 6 ja Martti Keel 3 punkti.

Kordusmäng toimub Šveitsis kolmapäeval Eesti aja järgi kell 21, kohtumisest teevad otseülekande Duo 5 ja Postimees Sport. TalTechile piisab veerandfinaali jõudmiseks kahest geimivõidust. Nimetatud paari võitja kohtub veerandfinaalis Türgi liiga liidri Ankara Halkbanki või Austria meeskonna Waldvierteli Union Raiffeiseniga.