Eesti istevõrkpalli koondis tuli Euroopa pronksliiga turniiril kolmandaks

Eesti istevõrkpalli koondis osales esmakordselt Euroopa pronksliiga turniiril Prantsusmaal Lyonis ja lõpetas turniiri ühe võidu ning kolmanda kohaga. Turniiril kohtuti kahel korral nii Tšehhi kui Prantsusmaaga.

Eesti võistkonna koosseis Euroopa liigas: Margus Hoop, Marek Piirimägi, Tarmo Lepik, Rene Hinrikus, Ivan Smirnov, Kalev Ross. Peatreener on Meelis Stamm ning abitreeneri ja mänedžeri rolli täidab Laura Milk.

Kui avapäeval alistati 3:1 Prantsusmaa, siis turniiri teisel võistluspäeval said eestlased kaks kaotust. Esmalt läks kirja 1:3 (21:25, 14:25, 25:19, 17:25) kaotus Tšehhile. Hoop tõi Eesti kasuks 14 punkti (+6), Hinrikus lisas 10 (+4) ning Piirimägi 9 punkti (-2). Eestlaste vastuvõtt oli 46%, rünnak 35%, blokist saadi 9 ja servilt 7 punkti (eksiti 13 servil).

Seejärel jäädi 1:3 (25:22, 18:25, 21:25, 23:25) alla ka Prantsusmaale. Ka selles kohtumises kerkis Eesti resultatiivseimaks kapten Hoop, kes panustas 10 punktiga (-2), 9 punkti (+2) lisas Ross ja 8 (+1) Lepik. Eesti vastuvõtt oli 44%, rünnakuid lahendati 25-protsendiliselt, blokist saadi 6 punkti ja servil löödi 9 ässa ning eksiti 11 pallingul.

Peatreener Meelis Stamm ütles pärast teist võistluspäeva, et mõlemas mängus said otsustavaks geimi lõpud. “Mõlemad mängud olid head tasavägised, aga võrreldes esimese päevaga kaotasime me kahjuks tasavägised geimilõpud, mis ilmselt võib veidi ajada ka väsimuse kaela, kuna pidime olude sunnil turniirile tulema ilma vahetusmängijateta. Rõõmu valmistab see, et suutsime siiski mõlemalt vastaselt geimi võita, mis annab alust arvata, et oleme õiges kohas ja õigel teel,” kommenteeris peatreener.

Turniir lõppes pühapäeval 1:3 (15:25, 16:25, 25:19, 24:26) kaotusega Tšehhile. Hoop panustas selles kohtumises 14 punktiga (+8), Rossi arvele kogunes 12 punkti (+5) ja Hinrikus lisas 8 punkti (-2). Eesti meeskonna vastuvõtt oli 34%, rünnak 28%, blokipunkte kogunes 7 ja servipunkte 9 (14 viga).