Võru Barrus möödus Cronimet liigas Tartu Bigbankist, selgusid veerandfinaalpaarid

Täna peeti viimased kohtumised Cronimet liiga põhiturniiril ja põhiturniiri tabeli lõppseisus tehti ka korrektuure.

Seni kolmandal kohal olnud Võru Barrus Võrkpalliklubi alistas võõrsil 3:0 (25:23, 25:22, 26:24) Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme ning möödus viimase kohtumisega liigatabelis Tartu Bigbankist.

Võru meeskonna parim oli taaskord Renato Santos, kelle arvele jäi 16 punkti (+5), Shonari Hepburn lisas 12 (+11) ja Kristo Kollo 10 silma (+7). Võru vastuvõtt oli 53% ning rünnakuid lahendasid Oliver Lüütsepa juhendatava Barruse meeskonna mängijad 55-protsendiliselt, blokist saadi 9 ja servilt 3 punkti (eksiti 15 servil).

Daugavpilsi edukaimaks kerkis 13 punktiga (+7) Armands Rokjans. Läti klubi vastuvõtt oli 53% ja rünnak 40%, blokipunkte teeniti 7 ning servil löödi 4 ässa ja eksiti 10 pallingul.

Päeva teises mängus alistas Gargždai Amber Volley 3:2 (20/25 25/23 23/25 26/24 15/6) RTU/Robežsardze/Jurmala.

LÕPLIK PÕHITURNIIRI TABELISEIS: Selver/TalTech sai 58 punktiga esikoha, Võru Barrus tuli 40 punktiga teiseks ning Tartu Bigbank 39 punktiga kolmandaks. Neljas oli 29 punkti saanud Pärnu Võrkpalliklubi, viies 26 punktiga Daugavpils, kuues 23 punktiga Amber Volley, seitsmes 22 punktiga Jekabpilsi Luši ja kaheksas 15 punktiga RTU.

Cronimet liiga veerandfinaalid mängitakse vahemikus 20.-25. veebruar. Kahemängulistes veerandfinaalides kohtuvad omavahel põhiturniiri 1. vs 8.; 2. vs 7.; 3. vs. 6. ja 4. vs. 5. koht. Teine mäng toimub põhiturniiri kõrgemal kohal lõpetanud meeskonna kodusaalis, vajadusel otsustab edasipääseja kuldne geim.

Veerandfinaalpaarid:

Selver/TalTech – RTU/Robežsardze/Jurmala

Võru Barrus VK – Jekabpilsi Luši

Tartu Bigbank – Gargždai Amber Volley

Pärnu VK – Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme

Veerandfinaalide ajakava.

Cronimet liiga ja Optibet Naiste Balti liiga finaalturniirid toimuvad ühiselt Tallinnas TalTechi spordihoones 1. ja 2. märtsil.

Meeste ja naiste Final Four turniiridel astuvad võistlustulle Baltikumi parimad naiskonnad ja meeskonnad. Mõlema liiga neli paremat võistkonda selguvad 25. veebruariks.