Süsteem

MEESTE BALTI LIIGA SÜSTEEM

 I ETAPP – põhiturniir

Liiga seitse võistkonda mängivad kohalesõitudega neli ringi.

Esimese etapi enamik mänge toimuvad laupäeval ja pühapäeval. Mängude kellaajad on reeglina laupäeviti mitte enne 14.00 ja mitte hiljem kui 19.30; pühapäeviti mitte enne 14.00 ja mitte hiljem kui 19.00. Nädala sisesed mängud algavad enamasti kell 19:00

Põhiturniiril saavutatud paremusjärjestus annab asetuse teiseks ja neljandaks etapiks. Põhiturniir kestab 01.10.2022 kuni 19.02.2023. Põhiturniiri paremusjärjestuse määramisel võrreldakse esmalt punkte, siis võitude arvu, pärast mida geimide ja punktide suhet ning lõpetuseks omavaheliste mängude tulemusi.

Põhiturniiril osalevad neli Eesti klubi (Bigbank Tartu, Pärnu VK, Selver/TalTech, Barrus Võru VK) ja kolm Läti klubi (RTU/Robežsardze/Jurmala, Jēkabpils Lūši, ja Ezerzeme/DU).

 

II ETAPP – play-off, veerandfinaalid

Põhiturniiri võitja kindlustab koha Final Four’is, 2. kuni 7. kohale tulnud meeskonnad selgitavad play-offides ülejäänud 3 finaalturniiril osalevat meeskonda.

Play-offides kohtuvad omavahel 2. vs 7.; 3. vs. 6. ja 4. vs. 5. koht. Play-off on 2-mänguline, teine mäng toimub põhiturniiri kõrgemal kohal lõpetanud meeskonna kodusaalis, vajadusel otsustab edasipääseja “kuldne geim”. Play-off mängud on planeeritud 22. ja 25. veebruarile.

 

III ETAPP – Final 4 turniir

Poolfinaalid, finaal ja III koha mäng mängitakse Final Four süsteemis kahepäevalise turniirina.

Poolfinaalides kohtuvad veerandfinaalide (II etapp) võitjad järgnevalt:

– põhiturniiril kõrgeima paigutuse saanud võistkond vs põhiturniiril madalaima paigutusega võistkond;

– teises poolfinaalis kohtuvad vastavalt ülejäänud veerandfinaalide võitjad.

 

Final Four toimub ajavahemikul 4-5 märts 2023a. Esimesel päeval mängitakse kaks poolfinaali, teisel kolmanda koha mäng ja finaalmäng.

 

IV ETAPP – rahvuslikud play-off mängud Eesti meistri selgitamiseks

Meistriliiga põhiturniiri mängutulemuste alusel, sh ka mängud teise riigi meeskondadega, reastuvad Eesti võistkonnad asetustesse 1.-4.

Eesti võistkonnad kohtuvad kolme võiduni peetavates poolfinaalseeriates järgmiselt:

I poolfinaal – 1. asetusega meeskond vs 4. asetusega meeskond

II poolfinaal – 2. asetusega meeskond vs 3. asetusega meeskond

Poolfinaalide võitjad kohtuvad ning riigi meister selgub nelja võiduni mängitavas finaalseerias. Esimene, kolmas, viies ja vajadusel seitsmes mäng peetakse kõrgema asetusega meeskonna kodus.

Pronksmedalisti selgitamiseks kohtuvad poolfinaalide kaotajad ning kolmanda koha omanik selgub kolme võiduni mängitavas seerias. Esimene, kolmas ja vajadusel viies mäng peetakse kõrgema asetusega võistkonna kodus.

 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: